אפל (Apple) אמנם מספקת אביזרים וכבלים למוצריה, ומאפשרת גם ליצרניות שונות לייצר ולקבל את תו התאימות. עם זאת, לא מעט משתמשים מעדיפים לרכוש מוצרים שלחלקם כלל לא מגיע ממותג כלשהו, זאת בעיקר כדי לחסוך סכום נכבד של כסף. מתברר כי יש כאלה שמנוצלים על ידי האקרים כדי ליצור פריצה מרחוק.

לפי חוקר אבטחה, כבל שנראה מבחינה חיצונית כמו כבל Lightning רגיל לכל דבר, יכול למעשה לשמש ככלי פריצה שיכול לאפשר כניסה מרחוק למכשירי החברה. הוא אפילו מגיע בקופסה שדומה לחלוטין לזו המקורית של אפל, וקשה מאוד גם למומחים להבדיל בינו לבין כבל תקני ותקין.

הכבל כולל בתוכו רכיב המאפשר להאקר לקבל גישה מרחוק למחשב או הטלפון שאליו אותו מחברים. הבעיה מתרחשת כאשר המשתמש נדרש לספק אישור גישה כדי שכבל ה-Lightning יעבוד היטב, ולאחר שהם מספקים את האישור לכבל התחליפי – הגישה פתוחה למעשה בפני ההאקר.

ברגע שחובר הכבל, ניתן להאקר אפשרות גישה לכתובת IP ייחודית, ממנה הוא מסוגל להפעיל חלון טרמינל (terminal) ולבצע שלל פקודות במחשב או במכשיר המשתמש. "זה כמו לחבר מקלדת ועכבר למכשיר אך מבלי להיות שם", אמר חוקר האבטחה.

לעת עתה, קשה לדעת כמה אכן נפגעו מהפריצה. הפתרון הפשוט הוא לא לאפשר גישה (USB Restrict Mode) לנתונים האישיים ולהשתמש בכבלים התחליפים רק עבור טעינה.