אקטיביז'ן (Activision) מקימה לתחייה את משחק הקצב, גיטר הירו, עם כותר חדש בשם גיטר הירו לייב (Guitar Hero Live) שנותן לשחקן להרגיש כמו כוכב רוק בהופעה חיה.

המפיצה אקטיביז'ן-בליזארד לוקחת את סדרת משחקי גיטר הירו, משחק בו על השחקן "לנגן" על גיטרת פלסטיק לפי הסימנים המופעים על המסך, לכיוון חדש עם ההכרזה על כותר חדש בסדרה – גיטר הירו לייב. עם הכותר החדש נראה כי החברה מעוניינת להכניס את השחקן לנעליו של הגיטריסט המוביל של הלהקה כשהם מנגנים בהופעה חיה מול קהל, על-מנת להקנות הרגשה מציאותית יותר.

בכותר אין שימוש במודלים ממוחשבים תלת-מימדיים אלא צילום של חברי הלהקה והקהל ממבט ראשון, זאת על-מנת להקנות את התחושה של אגדת הרוק. למרות שהפעם הכותר עושה שימוש בצילומים והם אינטראקטיביים ומשתנים בהתאם לביצועי החשקן – במידה והשחקן ינגן בצורה טובה הקהל יחגוג וישאג בהערצה ובמידה והקהל לא יעמוד בקצב הוא יזכה לקריאות בוז. שחקנים שלא מעוניינים "להופיע" מול קהל יוכלו לשחק כשברקע מתנגן הקליפ של השיר אותו הם מבצעים.

נראה כי גם אקטיביז'ן משנה את בקר ולמרות שמדובר עדיין בגיטרת פלסטיק השליטה בה מעט שונה, במקום כפתורי פלסטיק צבעוניים לאורך צוואר הגיטרה, על הסריגים הצמודים לראש הגיטרה ישנן שלושה חיישנים בסידור משולש כשלחיצה עליהם מזכירה אופן ניגון של אקורדים.

חזרתן של גיטרות הפלסטיק
מאז 2010 לא יצא משחק גיטר הירו חדש, למרות שסדרת משחקי גיטר הירו הייתה אחת מסדרות המשחקים המוצלחות יותר של אקטיביז'ן אך הצפה שנתית של השוק בכותרים חדשים אך חסרי חידוש יצרה חוסר-עניין בקרב השחקנים. בשנה האחרונה אנו עדים לחזרתו של ז'אנר משחקי הקצב כשהרמוניקס (Harmonix) הכריזה על כותר חדש בסדרת רוק בנד (Rock Band) המתחרה ואף השלימה בהצלחה פרוייקט מימון-המונים לפיתוח כותר חדש בסדרת Amplitude לקונסולת הפלייסטיישן 4 (PlayStation 4).

קרא עוד:  לוג׳יטק משדרגת את אוזניות ה-G Pro לגיימרים

סרטון ההכרזה

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.