על פי דיווח של חברת מחקרי השוק מרקט-ווטש (MarketWatch) המשחק Grand Theft Auto V, או GTA V בקיצור, כבר מכר יותר מ-90 מליון עותקים מאז שהחל להימכר ב-2013, ויצר הכנסות של יותר מ-6 מיליארד דולרים במהלך התקופה הזו. נתונים אלו, לפי החברה, הופכים את משחק העולם הפתוח הזה לכותר המדיה הרווחי ביותר אי פעם, ולא רק בתחום משחקי המחשב – אין סרט הוליוודי שמתקרב אליו.

במרקט-ווטש השוו את הכותר, בין השאר, לשוברי קופות כמו לדוגמה 'מלחמת הכוכבים' מ-1977 או 'חלף עם הרוח' מ-1939 שכל אחד מהם הניב הכנסות הגובה של כ-3 מליארד דולר, לאחר התאמות אינפלנציוניות.

מדובר בנתון מרשים במיוחד במיוחד לאור העובדה שזה לא משחק המחשב הנמכר ביותר בהיבט של כמות היחידות שנמכרה. למעשה GTA V נמצא במקום השלישי בטבלת המכירות כשמעליו משחקי Tetris שהושקו לאורך השנים ו-Minecraft שמכרו כ-170 ו-144 מליון עותקים, בהתאמה. אך אלו נמכרים במחיר הנמוך מ-60 דולר, המחיר המומלץ לעותק של המשחק מבית Rockstar North.

על פי חברת מחקר, גם Call Of Duty, שנחשבת לאחת מסדרות המשחקים המצליחה ביותר, לא מצליחה להתחרות ב-GTA שכן הכותרים המצליחים בסדרה: Call Of Duty: Modern Warfare 3 ו-Call Of Duty: Black Ops, מכרו כ-26 ו-24 מליון עותקים בהתאמה.

סוד ההצלחה GTA Online

GTA 5 הושק בספטמבר 2013 עבור הקונסולות PlayStation 3 ו-Xbox 360. הרכיב המקוון של הכותר זה הושק בתחילת אוקטובר וזכה להצלחה גדולה. הוא הצליח למשוך אליו שחקנים וותיקים שסיימו את הקמפיין של המשחק לשחקן יחיד, ומצד שני גם שחקנים חדשים שלא היו מעוניינים מלכתחילה לשחק את החלק הזה של המשחק.

קרא עוד:  זהירות ממכר: גוגל השיקה פרויקט משחקים בדפדפן

הרכיב המקוון מצליח לייצר הן רווחים והן משיכה, שכן שחקנים יכולים לרכוש טובין ווירטואלים לעולם המשחק בכסף אמיתי. כמו כן, העדכונים הסדירים וההרחבות החינמיות ל-GTA Online מצליחים לייצר עניין ומשיכה גם בקרב שחקנים חדשים – גם 4 שנים לאחר השקתו הצליח הכותר להתברג לרשימת המשחקים הנמכרים באותה ב-2017 השתלב GTA V במקום השישי ברשימת עשרת המשחקים הנמכרים ביותר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.