הטייוואנים מעוניינים לשנות את כל מה שאנחנו חושבים על מארז המחשב ומציגים מארז-רשת נטול מאווררים שעל פי החברה צובר כשליש פחות אבק ממארזי מחשב רגילים המצויידים במאווררים.

עיצובים לא שגרתיים למארזי מחשב הם לא דבר חדש, יש כאלה העשויים מעץ וכאלה שקופים לגמרי ואפילו מקרטון, אך החברה הטיוואנית יונגייר (Youngyear) מציעה עיצוב שונה לגמרי. במקום להשתמש בפיסות מתכת סגורת העוטפות את רכיבי המחשב ולהסתמך על מאווררים על מנת לקרר ולהזרים לתוך המארז אוויר קר, המארז כולו פתוח ותחלופה של אוויר מתבצעת באמצעות "אפקט הארובה" הנוצר על-ידי החום שפולטים הרכיבים הפנימיים כמו המעבד והמעבד הגרפי. כמו-כן אותו "אפקט ארובה" הוא זה שמונע מהאבק להצטבר בתוך המארז שכן האוויר החם שעולה כלפי מעלה לא נותן לחלקיקי האבק לשקוע בתוך המארז. השאלה היא מה מונע מאבק להצטבר בתוך המארז כאשר החשב כבוי (?).

המארז המרושת בפעולה

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.