עולם המציאות המדומה מעולם לא קיבל זינוק כה גדול מאז שגוגל הציגה את ה-Google Cardboard, משקפי המציאות המדומה (VR) המספקים חווית בידור חדשה בעלות של שקלים בודדים. כעת, גוגל השיקה תוכנית חדשה במטרה לקדם לתקן אחיד בין היצרנים השונים.

התוכנית “Works with Cardboard” תספק ליצרנים כלים איך לתכנן ולייצר את משקפי המציאות המדומה, המיוצרים מקרטון להזכירכם, וכיצד להתאים את ההעדשה לאפליקציות השונות. כל שהיצרן צריך לעשות, פרט לתכנון המוצר וייצורו, הוא ליצור קוד QR שיאפשר למשתמשים לסרוק ולוודא כי האפליקצייה שאיתה הם עובדים הותאמה בצורה מיטבית לשימוש במשקפיים. כך היצרניות יוכלו להגיש לגוגל בקשה להצטרפות לתוכנית ואלו מצידם ייזכו להוסיף את הלוגו Works With Cardboard למוצריהם.

עבור מפתחי האפליקציות מציאות המדומה, גוגל עדכנה את ה-Cardboard SDK (ערכת הפיתוח), עם התקן החדש. בנוסף, גוגל תפתח מספר קטגוריות חדושת בחנות ה-Play Store לאפליקציות ייעודיות התומכות במשקפי המציאות המדומה ואלו שקיבלו את התקן שלה.

כזכור, Google Cardboard הוצגו אשתקד, כפתרון זול ומהיר למשקפי מציאות המדומה, אך בניגוד לשאר המוצרים שהוצגו, משקפיים אלו זולות משמעותית שכן הן מיוצרות מקרטון ואין בהם רכיבים אלקטרוניים. לדברי גוגל, הבעיה המרכזית היא כי בין היצרנים השונים אין אחידות בייצור המשקפיים, כך שהאפליקציות התומכות אינן מציגות את התוכן הראוי, כך בגוגל מקווים כי התוכנית החדשה תספק פתרון רוחבי ותהפוך את המוצר לנחלת הכלל.