גוגל (Google) נכנסת לתחומים חדשים מאז רכישתה של חברת גלאי העשן Nest וחברת Dropcam למוצרי הזרמת וידאו וכעת היא משיקה נתב אלחוטי חכם שפותח בשיתוף פעולה עם חברת התקשורת TP-Link.

הנתב (ראוטר) הנקרא OnHub, נראה כמו רמקול גדול מאשר מוצר תקשורת, והוא נועד, לדברי גוגל, להקל על תהליך ההגדרה והשימוש בו. הוא מעוצב להפליא, ככזה הנראה ידידותי למשתמש, כאשר האנטנות מוסתרות בתוכו וטפיחה עליו תציג את סיסמת ה-WiFi.

Google Router OnHubברמה הטכנית, הנתב מצויד בתקשורת 802.11b/g/n/ac בתדר 2.4Ghz ו-5Ghz ומכיל 13 אנטנות פנימיות וכדי למנוע מצב של חוסר קליטה, הנתב מבצע סריקה כל מספר דקות כדי לוודא שאין התנגשות בין ערוצים. הנתב זוכר את המכשרים המחוברים אליו וכמה נתונים הם צורכים, כך שהוא יודע להעמיד את רוחב הפס הדרוש להם בכל זמן ולתת עדיפות בהתאם. בגבו ישנה כניסת רשת בודדת (RJ45) כך שתזדקקו למתג אם תרצו לחבר מחשבים נוספים ו-USB 3.0 לחיבור התקנים חיצוניים כמו כונן נייד או מדפסת.

השליטה בו מתבצעת דרך אפליקציה ייעודית הנקראית Google On הנשלטת מהטלפון הנייד או הטאבלט, ומשם ניתן לבצע שינויים והגדרות שונות בצורה קלה ופשוטה. יש גם רמקול פנימי וקישוריות Bluetooth, כך שניתן להאזין דרכו למוזיקה וגם הוא מסוגל להתחבר לשירותי רשת שונים ישירות.

OnHub כבר זמין למכירה בחנות גוגל במחיר של 199 דולר ומשלוח חינם בתוך ארה”ב בתוך כשבועיים-שלושה. הוא בקרוב יהיה זמין לרכישה גם דרך אמזון והקמעונאית Walmart.

קרא עוד:  בקרוב בכרום: שליטה על נגנים בלשוניות אחרות

http://www.youtube.com/watch?v=HNnfHP7VDP8

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.