לפני כארבע שנים, בכנס I/O 2014, הציגה גוגל (Google) את Material Design, ״שפת עיצוב״ אחידה המכתיבה את המראה האידיאלי עבור אפליקציות אנדרואיד, ובהמשך גם האתרים והתוכנות אותן מפתחת גוגל בעבור מחשבים אישיים ומערכת ההפעלה ChromeOS הותאמו לשפה החדשה. כעת נראה כי גוגל עומדת להציג ב-I/O 2018 את Material Design 2, עדכון לשפת העיצוב הכולל אלמנטים גרפיים מחודשים.

החברה טרם הכריזה באופן רשמי על השינוי הקרב, אך קטעים שפורסמו במסגרת פרויקט הקוד הפתוח של דפדפן כרום (ולאחר מכן נעלמו, אך לא לפני שהועתקו ושותפו ברשת) חושפים את הכיוון הכללי. נראה כי כוונתה של גוגל איננה לחולל מהפכה באופן שבו אפליקציות נראות ומתנהגות, אלא להציג שיפורים קלים שמטרתם להפוך את השימוש באפליקציות לנוח יותר ומהנה יותר. לדוגמא, הלשוניות (Tabs) בדפדפן כרום יהפכו גבוהות ורחבות יותר, עם הפרדה ברורה יותר ביניהן.

ערכת הצבעים תעבור שינוי קל שידגיש חלק מהצבעים ויהפוך אותם לבולטים ודומיננטיים יותר, לדוגמת הגוון האדום. ייתכן כי מטרת חלק מהשינויים היא התאמת הממשק של אפליקציות ChromeOS בעבור מסכי מגע, באמצעות הגדלת הכפתורים והאזורים הפעילים. פרטים נוספים על שפת העיצוב החדשה יחשפו, כאמור, בכנס I/O הקרוב שיערך בחודש מאי.