גוגל (Google) פרסמה באתר התמיכה שלה פנייה למשתמשים בה היא מתייחסת לראשונה באופן פומבי מלא לחרם המסחר אותו הטיל הממשל בארצות הברית על וואווי (Huawei).

עד כה העדיפה החברה להימנע ככל האפשר מהפגנת עמדה ברורה בנושא, אולם כעת, בעקבות השקת מכשירי הדגל החדשים של וואווי באירופה, מבהירה גוגל באופן חד-משמעי כי טלפונים אלו לא עברו את תהליך הבדיקות שלה, ועל כן נחשבים מבחינתה כמכשירים 'לא מאושרים', ולכן בכל מקרה לא יכולים להגיע כשמותקנים בה השירותים והאפליקציות שלה.

אבל מה שיותר חשוב, גוגל כבר מתייחסת לאפשרות כי משתמשים יבחרו לרכוש את המכשירים האלו, ואז ינסו להתקין בהם את האפליקציות באופן ידני. היא ממליצה, בפשטות, להימנע מכך כי האפליקציות עלולות שלא לפעול באופן אמין, מאחר ואינן אמורות להיות מותקנות כלל על מכשירים אלו, וכן כי קיימת אפשרות כי גורמים זדוניים ישתלו בהן נוזקות ויסכנו את פרטיות המשתמשים מכיוון שהם מגיעים ממקור לא בטוח.

גוגל מקפידה שלא להביע כל עמדה בעצם נחיצותו של החרם אלא מתייחסים בשלב זה לחרם כעובדה מוגמרת. כמו כן, הצהירה החברה לגבי המכשירים הוותיקים יותר של וואווי , אלו שהגיעו לשוק לפני ה-16 במאי 2019 מועד כניסתו לתוקף של החרם, כי תוסיף לספק עבורם עדכוני אבטחה "ככל שיותר לה בידי הרשויות".