נראה כי גוגל רוצה  את מערכת ה-Chrome OS גם על מחשבים שולחניים ולא מסתפקת בנטבוקים ומחשבים ניידים. יו"ר גוגל, אריק שמידט שיתף יצרני מחשבים  בטייוואן  ברעיונו, שימוש מערכת ההפעלה Chrome OS על גבי מחשבים שולחניים. אולם, יצרני הPC לא כל כך מתלהבים מהרעיון ולדעתם המכירות לא יצליחו, חרף יתרונותיה הבולטים, כגון זמן אתחול מהיר מאוד, ללא וירוסים וללא עלויות.

דעתם כנראה נובעת מחוסר הביקוש ל-ChromeBooks, מחשבי הנטבוקים החדשים המגיעים עם מערכת ה-Chrome OS. הם מאמינים כי אם אנשים לא ירצו לקנות נטבוק מבוסס Chrome OS, אין סיבה שהם ירצו לקנות מחשב שולחני מבוסס Chrome OS. ובכל מקרה, העובדה שכמעט כל מה שניתן לעשות ב-Chrome OS  ניתן לעשות בכל מחשב עם דפדפן ה-Chrome, מיותר להתקין מערכת הפעלה מסוג זה.

למרות זאת, אחד המאפיינים העיקריים של ה-Chrome OS הוא שכל הקבצים, ההגדרות והגלישה נשמרים בענן ברשת באופן אוטומטי, כך שגם אם המחשב קרס או שעברתם למחשב חדש, לא צריך להילחץ, שכן כל הקבצים שמורים ברשת וכניסה עם שם המשתמש והסיסמה ישחזר הכל. עם זאת, מכיוון שהמחשב מתפקד רק בעת חיבור לאינטרנט, לא תמיד קושי למשתמשי הנטבוקים יש חיבור זמין לאינטרנט, או שאין בכלל, כך שיתרון זה הופך לחסרון, ומלבד אתחול מהיר וחוסר וירוסים,  נראה שאין כל יתרון שימושי במערכת הפעלה זו. האם אפשר לצפות לעתיד זוהר יותר במערכת הפעלה זו? כנראה שלא. לפחות לא כרגע. (מקור)

כתב: עומר שלום

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.