גוגל (Google) תדרוש מיצרניות מכשירי האנדרואיד (Android) השונות להתקין מראש 20 מהאפליקציות שלה, זאת לעומת 9 שדרשה עד היום.

על פי דיווח של The Information, גוגל הוסיפה דרישות חדשות ליצרניות האנדרואיד השונות כמו סמסונג, HTC, סוני ואחרות, ואחת מהדרישות היא לכלול 20 אפליקציות שלה (Google Apps). עוד היא דורשת הוספה של יותר אפליקציות בתיקייה במסך הבית ומיקום שורת החיפוש במסך הבית באופן מובנה.

עד היום, יכולנו לראות במכשיר כמה מהאפליקציות השימושיות והבסיסיות של גוגל במכשירי האנדרואיד כמו Google+, מפות, Gmail ועוד, כאשר רובן היו כחלק מהמערכת, אולם צעד זה אומר בעיקר כי חלק מהאפליקציות שעד כה הורדנו מחנות ה-Google Play, יהיו כברירת מחדל בכל מכשיר אנדרואיד כמו Translate, Docs ואחרות.

מקשיחה עמדות
גוגל ידועה לא מכבר כאחת שתומכת (ומשתמשת) בקוד פתוח, אך לאחרונה נראה שדברים משתנים; לאחרונה, יותר ויותר תוספות חדשות לאפליקציות שלה מוצעות תחילה רק למכשירי סדרת ה-Nexus ואינן זמינות למכשירים אחרים. שינוי נוסף למכשירי האנדרואיד הוא שבעת הדלקת המכשיר, מלבד לוגו היצרנית מתנוסס לו גם הסימן "powered by Android".

נראה כי גוגל מקשיחה עמדות בכל הקשור למערכת האנדרואיד ודורשת יותר תנאים על מנת להדגיש מי החברה שעומדת מאחורי המערכת הפופולרית.