גוגל הכריזה אתמול על שירות חדש המתווסף לרשת החברתית שלה, "גוגל+", ומטרתו לפתות משתמשים לבצע שימוש שוטף יותר באתר. השירות, Google+ Sign-In, יאפשר למשתמשי גוגל לבצע כניסה לאפליקציות אנדרואיד, iOS ו-HTML5 באמצעות שימוש בחשבון הגוגל שלהם, תוך מתן אפשרויות לשיתוף תכנים בגוגל+ ועוד.

גוגל אינה חדשה בזירת שירותי ההזדהות (identification ו-authentication) ברשת. מזה מספר שנים מספקת החברה למפתחי יישומים ושירותים פלטפורמה לזיהוי משתמשים באמצעות חשבונם בגוגל. אך עד כה היה השירות בסיסי מאוד וכלל רק הזדהות מול גוגל לצורך כניסה לאתרים, מה שהציב אותו בפיגור מול מתחרים כמו Facebook Connect וטוויטר.

Google+ Sign-In מאפשר למפתחי אפליקציות לשלב בהן כפתור לכניסה דרך גוגל+. לחיצה על הכפתור תוביל את המשתמש למסך בו הוא מקליד את פרטי חשבונו בגוגל, ולאחר מכן למסך בו רשימת ההרשאות שהאפליקציה מבקשת גישה אליהן. ניתן גם לגשת לרשימת האפליקציות המורשות בעמוד ייעודי בגוגל+. לאחר האישור, מאפשרת גוגל למפתחים לשלב מסך בו מי שנכנס ליישום דרך המחשב יוכל בלחיצה בודדת להתקין גם את אפליקציית האנדרואיד או ה-iOS שלו. לאחר השלמת תהליך הרישום/כניסה לשירות המבוקש, יוכלו המשתמשים לשתף דרכו תכנים ישירות לפרופיל הגוגל+ שלהם. כמובן שגוגל מדגישה את היכולת לסנן בקלות מי יוכל לראות כל תוכן שהוא ע"י שימוש בתכונת המעגלים, למרות שכיום כוללת גם פייסבוק יכולת כזו.

אך תכונה אחרת וייחודית לשירות החדש של גוגל הופכת את התכנים המשותפים לאינטראקטיביים: בנוסף ליכולת להגיב על התכנים המשותפים בגוגל+, לשתף אותם או לאהוב ע"י לחיצה על "+1", ניתן גם לבצע פעולות מסויימות באפליקציות היעד. כך, לדוגמא, משתמש שמשתף את חבריו בפריט מעניין שמצא באתר העיצובים Fancy מאפשר להם למעשה לעבור לעמוד הרכישה שלו בלחיצה בודדת, שיתוף של תחנת רדיו מעניינת מאפליקציית הרדיו האינטרנטי TuneIn תעביר את החברים ישירות להאזנה לתחנה, לחיצה על המלצה למסעדה תיקח את המוזמנים לתפריט שלה וכו'.

קרא עוד:  בעקבות הביקורת: TikTok מוסיפה אפשרות להגבלת תכנים וזמן השימוש

עשר החברות הראשונות המשתתפות בהשקת השירות, וכבר הטמיעו את Google+ Sign-In בגרסאות חדשות לאפליקציות שלהן הנמצאות בדרכן למשתמשים, הן העיתונים גארדיאן ו-USA Today, אפליקציות המוסיקה Shazam ו-TuneIn, אתר אפליקציית המסעדות OpenTable, אפליקציית הסרטים Flixter, אפליקציית הכושר Fitbit והרשתות החברתיות הנושאיות Banjo, Fancy ו-Beautylish.