סיימתם עוד יום עבודה מתיש, התיישבתם במכונית הממוזגת, התנעתם וכיוונתם את הרדיו לגלגלץ – רק כדי להיות אחרי חצי שעה אלה שמדווחים על עוד פקק ישראלי טיפוס של שעות אחרי הצהריים בכבישי מישור החוף וירושלים. גם החבר שהזהרתם מראש מצא את עצמו בפקק שנוצר בכביש מקביל. מהיום, יש פתרון אחר, אמין לא פחות וגיקי הרבה יותר.

אתמול הכריז צוות הפיתוח של Google Maps בציריך על פתיחת שירות דיווחי התנועה הוירטואלי Google Traffic ל-13 מדינות באירופה, וביניהן ישראל. השירות, שהוצג לראשונה ב-2007 ועבר שדרוג משמעותי ב-2008, מציג על גבי המפות של החברה שכבת מידע המייצגת את התנועה בכבישים ראשיים – עירוניים ובין עירוניים. המידע מתעדכן מדי כמה דקות, ומאפשר לצפות במפת עומסי התנועה (כמעט) בזמן-אמת, ואף להציג מפה של עומסי התנועה הממוצעים בכביש המבוקש לפי ימים ושעות – כדי שתוכלו לתכנן מראש באיזו שעה לצאת מאיפה-שאתם-נמצאים בדרך לאן-שלא-תלכו.

השירות זמין בממשק הרשת של Google Maps, כמו גם באפליקציות המפות והניווט של גוגל למכשירים הניידים השונים. בנוסף לישראל, נמצאות בו עתה גם אוסטריה, אירלנד, בלגיה, גרמניה, דנמרק, הולנד, לוקסמבורג, סלובקיה, ספרד, פולין, צ'כיה ושוויץ. (מקור)