גוגל (Google) הכריזה על ממשק תכנות יישומים (API) חדש לשירות המפות שלה, שנועד במיוחד לשימושם של מפתחי משחקים. עד עתה נאלצו מפתחי משחקים להסתפק באלתורים או מידע לא עדכני שקשור למפות של גוגל. אבל כעת, עם ה-API החדש, הם יוכלו להשתמש במאגר המידע המלא של החברה הכולל מפות של יותר מ-200 מדינות ברחבי העולם המתעדכנות בזמן אמת.

משחקים שיעשו שימוש ב-API החדש יוכלו לבנות עולמות ווירטואליים על גבי מפות, בדומה למה לשילוב של המפה במשחק הפופולרי Pokemon Go. ניתן אפילו לשלב את המפות בתוך עולמות תלת-מימדיים הנוצרים באמצעות מנוע Unity ולהחליף, לדוגמה, מבנים אמתיים במודלים הלקוחים מתוך עולם המשחק עצמו. היתרונות למפתחים הם מאגר מידע מעודכן ומדויק, והן יציבות ואמינות רבה.

שחקני Pokemon Go בוודאי זוכרים כי במהלך השבועות הראשונים, סבל המשחק מאיטיות רבה וחוסר נגישות לשרתים – בעיות שלא אמורות לחזור על עצמן בעת התממשקות ישירה למפות של גוגל.

כבר בעת ההכרזה על השירות החדש, ציינה גוגל שלושה משחקים שיעשו בו שימוש: Jurassic World Alive, מכסחי השדים (Ghost Busters World), ו-The Walking Dead. שלושתם משלבים בין מותגים מוכרים ופופולריים, ומשחקיות במציאות רבודה.