גוגל (Google) משחררת אל חנות התופסים של דפדפן הכרום (Chrome) תוסף המאפשר לשתף כתובות אינטרנט באמצעות קול בלבד.

רוב המשתמשים נוטים לשתף כתובות אינטרנט וקישורים עם האנשים שנמצאים סביבנו על-ידי העתקה והדבקה שלהם אל תוך חלון צ'אט וובכן בגוגל חשבו על דרך טובה מגניבה יותר לבצע שיתוף של קישורים – החברה שיחררה אל חנות התוספים של הדפדפן את התוסף הנסיוני Google Tone המאפשר לשתף את כתובת האתר הנוכחי עם הסובבים על-ידי קול. על-פי הרשומה בבלוג המו"פ של גוגל מדובר בתוסף נסיוני שפותח באחר-צהריים אחד בשביל הכיף.

לאחר התקנת התוסף יופיע סמליל של מגפון לצד שורת הכתובת, לחיצה עליו גורמת למחשב לשחרר רצף של צלילים מהרמקולים, כאשר צלילים אלו נקלטים על-ידי מחשבים הנמצאים בסביבה מופיעה התראה בצדי המסך ולחיצה עליה תפתח את הקישור בחלון הדפדפן. על-מנת שהתוסף יעבוד על המחשבים להיות מצויידים ברמוקלים, מיקרופון, להריץ את דפדפן הכרום וכמובן שהתוסף צריך להיות מותקן על המחשבים הללו. Google Tone זמין להורדה בחינם מחנות התוספים של כרום.

האפשרות לשלוח מידע באמצעות קול לא זר לגוגל ולמעשה גם מחבר הכרום-קאסט (Chromecast) של החברה מאפשר למשתמשים "אורחים", שאינם מחוברים לרשת האלחוטית הביתית, לזווג את המחבר עם מכשיר הטלפון החכם על-ידי סדרה של צלילים גבוהים שלא נקלטים על-ידי האוזן האנושית.

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.