בצעד מאוד לא שיגרתי מצידה, יש לומר, ובהמשך לשינויים שביצעה במנגנון החיפוש, החלה גוגל (Google להסיר יישומים מ-Google Play בעלי אופי ותכנים פיראטיים בטענה להפרת מדיניות החברה.

עם זאת, במקרים אלו, גוגל לא שיגרה מכתבי אזהרה למפתחים לפני ההסרה, כפי שהיא נוהגת לעשות במקרים שונים, אלא הסירה ואז הודיעה. בנוסף להודעה על כך כי האפליקציה הוסרה, הזהירה גם ענקית התוכנה את המפתחים כי חשבונם עלול להיחסם לאלתר, ותמנע מהם האפשרות להעלות יישומים בעתיד.

ראוי לציין כי היישומים שהוסרו נוגעים בעיקר בתכנים פיראטיים באופן כזה או אחר לתכנים שפוגעים בזכויות יוצרים, או כאלו המכילים קישורים לאתרים שונים בתחום כדוגמת The Pirate Bay המשמש בעיקר להורדת ולצפייה ישירה לתכנים פרוצים.

לפי שעה היישומים שהוסרו הינם The Pirate Bay Premium, The Pirate Bay Proxy, The Pirate Bay Mirror והיישום PirateApp, אך ככל הנראה החברה צפויה להמשיך במדיניות הנוקשה ותמשיך להסיר יישומים בעלי אופי דומה. זהו ככל הנראה המאמץ האחרון של גוגל עצמה להילחם בתופעת היישומים הפיראטיים המשתוללים לאחרונה.

זוי אינה הפעם הראשונה בה גוגל נוקטת בצעדים חריפים כאלו: לפני כשנתיים, החלה החברה במהלך בו היא דוחקת אתרים המדורגים ככאלו שעוסקים בתכנים פיראטיים, ומעניקה עדיפות באינדקס תוצאות החיפוש לאתרים בהם קיימת אפשרות לרכוש תכנים באופן חוקי. בחודש אוקטובר אשתקד, הוציאה החברה דו"ח מרוכז של מנוע החיפוש ובו הדרישה להסיר כ-5 מיליון קישורים שעוסקים בתכנים פיראטיים, כשלפי הנתונים מוסרים כשמונה קישורים לשנייה.