גוגל (Google) אמנם עדיין לא יודעת מה בדיוק אתם חושבים, אבל היא כבר מסוגלת לחזות מה תרצו לענות במייל. החברה הציגה את Smart Replay – תוספת חדשה לשירות ה-Inbox שמנתחת את תוכן ההודעה שהגיעה ומציעה שלוש תגובות מוכנות ומותאמות שמהן ניתן לבחור, להתעלם או אף להציע תגובה מותאמת משל עצמנו.

האפשרות תוצג מעתה באפליקציית Inbox ובמענה למייל יוצגו הכפתורים בתחתית המסך עם התשובה המוכנה. ניתן כמובן להוסיף ולהרחיב את הכתוב לאחר מכן, כלומר לחיצה על הכפתור לא גורמת (עדיין) למייל להישלח מיידית. גוגל אומרת כי מנגנון התגובות המהיר ישתפר עם הזמן ככל שיותר משתמשים יפעילו את האפשרות החדשה הקיימת בהגדרות האפליקציה.

סורקת את תוכן המייל

חיזוי המילים הולך ומתפתח בשנים האחרונות וגוגל, אשר מבססת את מודל ההכנסות מפרסומות באינטרנט על התאמת הפרסומת לתוכן המוצג בדף, מנצלת את הטכנולוגיה ולוקחת את תחום סריקת התוכן צעד אחד קדימה, בין אם זה נחשב בעיננו חדירה לפרטיות או לא.

למעשה, גוגל משתמשת באותו מנגנון כדי לזהות האם מדובר בהודעות ספאם, אולם כעת האבחון של התוכן נדרש להיות מדויק יותר כדי לדעת להציע את התגובות הנכונות למשתמש.

התוספת תהיה זמינה בהדרגה לכל משתמשי Inbox באנדרואיד. למי שמעוניין להבין כיצד המנגנון עובד מאחורי הקלעים מומלץ לקרוא את הפוסט המלא בבלוג של גוגל.