גוגל (Google) שיחררה את קוד המקור של +DeepLab-v3, קוד למידת המכונה שאחראי להפקת תמונות דיוקן המוטמע בצמד מכשירי ה-Pixel 2. ברשומה שעלתה לבלוג המחקר של גוגל החברה הכריזה על שיחרור קוד המקור כך שגם חברות אחרות יכולו להשתמש בו.

כזכור, כשגוגל חשפה את מכשירי ה-Pixel 2 ו-Pixel 2 XL היא הצליחה להרשים בזכות קיומו של מצב 'דיוקן' (פוטרט) מוצלח במיוחד שמושג באמצעות שימוש במערך צילום בעל מצלמה אחת. זאת בניגוד למצב הדיוקן אצל מכשירים של יצרניות מתחרות כמו סמסונג (Samsung) או אפל (Apple) המסתמך על פתרון חומרתי – מערך צילום כפול, כדי להשיג את האפקט המיוחל.

גוגל, כאמור, עושה שימוש בפתרון תוכנתי העושה שימוש ב'למידת מכונה' (Machine Learning) לצד יכולות נוספות המסוגל לזהות מושאים בתמונה ועל ידי כך להפריד בין בני אדם לאובייקטים אחרים הנמצאים ברקע כמו: צמחים, בעל חיים, שמיים, בניינים ועוד. וכך להצליח להפיק תמונות דיוקן מרשימות למראה.

עם זאת, לא מדובר בפתרון המושלם שמוטמע במכשירי ה-Pixel שכן גוגל משתמשת גם באלגוריתם המסוגל להעריך את המרחק בין פיקסלים כך שה"קסם" שמאחורי מצב הדיוקן שבמכשירי ה-Pixel 2 נשמר, אך בגוגל מקווים שחברות, מפתחים וחוקרים יעשו שימוש בקוד בדרכים יצירתיות.

וידאו: מצב הדיוקן ב-Pixel 2

https://www.youtube.com/watch?v=5Orl9Tjt04g

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.