בגוגל (Google) לא אהבו לאחרונה את הביקורת שהושמעה נגד החברה בכל מה שקשור להתנהלות שלה בפיתוח של גרסת האנדרואיד (Android) הבאה. גרסה 3.0, שמכונה ‘חלת דבש’ (Honeycomb) אמורה להיות הגרסה הראשונה שתותאם גם לשימוש בתחום מחשבי הלוח (טאבלטים) החדש יחסית, בשונה מהגרסאות הנוכחיות, כולל גרסה 2.3, שמיועדות בעיקר לשוק הטלפונים החכמים. גורמים שונים שפעילים בקהילת הקוד הפתוח העולמית הביעו לאחרונה חשש שהעיכוב שחל בשחרור של מערכת ההפעלה נובע משינוי מדיניות של גוגל שהחליטה למנוע שינויי ממשק בגרסה הבאה וכן תמנע שיני חלק מהמאפיינים שלה.

"הגישה שלנו נשארה ללא שינוי: לא יהיו נעילות תוכן ולא יהיו כל מגבלות בנוגע לשינוי ממשק המשתמש. גם לא היו ואף פעם לא יהיו ניסיונות להתאים את הפלטפורמה לארכיטקטורה של מערך שבבים מסוים", כתב בבלוג של אנדי רובין, סגן נשיא להנדסה בגוגל.

לפי רובין גוגל תשחרר את הקוד של אנדרואיד 3.0 לקהילת הקוד הפתוח ברגע שהוא יהיה מוכן באופן סופי. "אנדרואיד ממשיכה להיות פלטפורמת קוד פתוח ואנחנו נמשיך לשחרר את הקוד בכל פעם שהוא יהיה מוכן. כרגע קבוצת אנדרואיד עובדת כדי לבצע התאמות של מאפייני האניקומב גם לטלפונים. ברגע שהעבודה הזו תסתיים אנחנו נשחרר את הקוד. הדחייה הזמנית הזו אינה מייצגת שינוי באסטרטגיה שלנו. אנחנו נשארנו מחויבים לספק את אנדרואיד כפלטפורמת קוד פתוח על פני סוגי מכשירים רבים", טען רובין.

קרא עוד:  צילום רטרו: עם האפליקציות האלה תפיקו תמונות איכותיות בשחור-לבן

פורסם לראשונה באתר "הקובץ", חדשות הקהילה הפתוחה

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.