עם הכרזת ה-Pixel 2 ו-Pixel 2 XL, גוגל (Google) הודיעה גם על שינוי משמעותי בכל הקשור לעדכוני מערכת הפעלה. אם עד כה רוכשי פיקסל או נקסוס נהנו מפרק זמן של  18 חודשים של עדכונים, כעת עם המכשירים החדשים גוגל מבטיחה לא פחות מ-3 שנים.

באתר הרשמי עבור דגמי ה-Pixel 2 גוגל הציגה שקופית בה היא מבטיחה כי אלו יהיו הראשונים לקבל את עדכוני האבטחה. אבל לא מדובר רק בעדכוני אבטחה אלא בעדכונים מלאים. כלומר, Pixel 2 יעודכנו עד לגרסת Android R שתצא עוד פחות משלוש שנים, שזה בהחלט מהווה תקדים בתחום מכשירי האנדרואיד.

Google promises three years of Pixel 2 software and security updates

כיום רוב יצרניות מכשירי האנדרואיד מעדכנים בעיקר את סדרות הדגל למשך 18 חודשים. אבל המצב חמור אף יותר כי ישנן יצרניות שמפסיקות מוקדם יותר כמו OnePlus שהחליטה לא לשדרג את OnePlus 2 לגרסת האנדרואיד 7.0. הבעיה הזו מחריפה כשמדובר במכשירי הביניים והשוק הנמוך, אשר לא זוכים לעדכונים כלל וכלל. אצל אפל (Apple) מנגד המצב טוב יותר והיא תומכת במכשיריה בין שנתיים לשלוש שנים.

גוגל דוחפת את מכשירי ה-Pixel 2 ככל האפשר ומצליחה להבדיל את כוחה כמפתחת מערכת ההפעלה המייצרת גם חומרה, יתרונות שלאחרים יהיה קשה להתגבר. השאלה הגדולה הצעד יגרום גם לחברות האחרות להבטיח עדכונים רציפים לאורך זמן – והאם הם גם יצליחו לקיימם.