גוגל (Google), או יותר נכון פרויקט המעבדות שלה Google Chrome Labs, השיקה אפליקציה חדש למיטוב תמונות כדי לאפשר לעורכים ובעלי אתרים למטב את התמונות שלהם כך שלא יגרמו לעיכוב בעליית האתר. האפליקציה, Squoosh שמה, היא אפליקציה שמופעלת בתוך מסגרת הדפדפן לחלוטין, והיא מוצעת למשתמשים בחינם. המפתחים אף מבטיחים שהיא תעבוד מהר ובקלות – למעשה, לאחר שהיא עולה ניתן אפילו לנתק באופן תיאורטי את החיבור לרשת כי היא מבצעת את כל העבודה שלה בתוך הדפדפן ללא צורך בגישה לרשת כדי להפעיל חלק מהאלמנטים.

Squoosh מאפשרת לשנות את הפורמט של התמונה, והיא עושה זאת באמצעות שני לוחות שמאפשרים לראות את ההבדלים במשקל של התמונות בין התמונה המקורית, לדוגמה, לתמונה לאחר העריכה, או בין כל שני פורמטים שנבחרים. היא כמובן גם מאפשרת לשנות את גודל התמונות, והיא גם מאפשרת להפחית את מספר הצבעים בהם נעשה שימוש בתמונה. יש גם עוד כמה אפשרויות מתקדמות יותר שקשורות לפורמט שבוחרים.

יש גם מחוון במרכז שטח העבודה שאפשר להציב בתמונה כדי לחלק אותה לשני חלקים שמציגים את ההבדל בפועל לאור האפשרויות הנבחרות בשני הלוחות השונים.

את Squoosh תוכלו למצוא כאן, ואם תרצו גוגל מציעה את הקוד המלא של הכלי להורדה ב-GitHub.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.