אם נכנסתם לגוגל פלוס היום, בטח לא פספסתם את השינוי הרחב שביצעה גוגל בממשק המשתמש באתר ואכן מדובר במתיחת פנים רצינית, הכוללת בין היתר עיצוב מחדש של מסך הבית, שינוי מיקומי האייקונים והתאמה אישית של התפריט. לדברי גוגל, השינויים הללו נועדו כדי לאפשר לקורא לצפות בעדכונים האחרונים בעוד הוא משוחח עם משתמשים אחרים או צופה בתמונות ואכן ניתן לראות כי העיצוב יותר אלגנטי ומושך מקודמו.

סרגל הכפתורים העליון ממוקם מעת בצד שמאל ומאפשר לגרור קיצורים או לסדר את האייקונים בהתאם לרצון המשתמש. ניתן להסיר, לשנות ולהוסיף כפתורים ושם אומרים בגוגל, כי זה יהיה המקום בו ייחשפו שירותים חדשים שיפעלו ברשת החברתית.

הרווח הלבן
מי שנהנה מוידאו צ'אט ב-Hangout, ישנו כעת מיני פורטל שדרכו ניתן לצפות בצ'אטים אחרים הפתוחים לצפייה וכן אפשרות להצטרף לצ'אטים פתוחים אחרים או לחלופין לצפות ברשימת החברים הזמינה לשיחת וידאו בכל רגע. עמוד הפרופיל כולל מעתה אפשרות לתמונה רוחבית, ממש כמו בפייסבוק, אולם ישנו כעת רווח לבן ובולט (#whitespace) מימין לעדכון שלא מובן מה גוגל מתכננת לו (פרסומות?) וכבר ניתן למצוא ברשת מספר משתמשים שמצאו לו שימוש חכם.

להתעדכן בנושאים החמים
פיד החדשות עודכן גם הוא, וכל עדכון מסודר ומוצג בצורה נוחה יותר וכן את האפשרות לצפות בעדכונים לפי המעגלים אותם קבענו לפני כן זאת יחד עם הצגת תמונות וסרטונים המזכירה את זו שבפייסבוק חשפו לאחרונה. לבסוף, ישנו גם את ה-Google+ Explorer, תוספת חדשה ומעניינת המציגה את הנושאים והטרנדים החמים שברשת החברתית העוקבת אחר עדכונים ותוכן פופולרי. ניתן לבחור נושאים מסוימים ולסנן לפי מילות מפתח.

קרא עוד:  הדלפה: כך ייראה Pixelbook Go של גוגל

כמעט כל פינה בגוגל פלוס שונתה ועוצבה מחדש, וחייבים לומר כי זה אכן נראה מסוגנן ונוח יותר לשימוש. גוגל אומרת גם כי לרשת שלה כבר 170 מיליון חברים, לא רע בהתחשב שהיא עוד רשת צעירה ששינויים כאלה ואחרים יכולים לסייע לה לצמיחה.

אם יש לכם פלוס בגוגל, הוסיפו גם אותנו.

וידאו: השינויים בגוגל פלוס

וידאו: הסרגל החדש

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.