כצעד ממשיך לסימון משחקים שבהם ישנם רכישות פנימיות כפי שנדרשה גוגל לפני כשבוע, משיקה החברה קטגוריה שלמה ונפרדת בחנות היישומים המוקדשת כל כולה לאפליקציות ומשחקים שאינם דורשים חיבור פעיל לרשת (Offline).

כיום, רוב המשחקים והיישומים דורשים חיבור תמידי לרשת – לפחות בהרצתם הראשונית, בכדי שיוכלו להוריד את העדכון האחרון ולהסתנכרן מול השרתים. הקטגוריה המיוחדת אותה הקימה גוגל בחנות היישומים, מונה לפי שעה מספר מצומצם בלבד של כ-54 משחקים ויישומים שאינם דורשים חיבור פעיל לרשת, אך קרוב לוודאי כי בעתיד יתווספו לרשימה משחקים ואפליקציות נוספים. אומנם כיום רוב ספקיות הסלולר בארץ ובעולם מעניקים גלישה ללא הגבלה כחלק מתוכנית "הכל כלול", אך לא מעט פעמים מצאנו את עצמנו ללא חיבור לרשת כלל עקב תקלות או הימצאות באזורים ללא קליטה.

בין יתר היישומים בקטגוריה החדשה אותם ניתן למצוא בחנות ה-Play, ניצבים להם מספר גדול של משחקים מהמובילים בחנויות היישומים השונות כגון משחק המירוצים Asphalt 8, משחק החשיבה הממכר Dots, משחק ההרפתקאות Jetpack Joyirde ואת משחק הפעולה Assassin's Creed Pirates. לצידם ניצבים להם ברשימה משחקים ויישומים גם פחות מוכרים – 54 בסיכום הכללי.

ייתכן כי בעקבות המהלך, אנו צפויים לראות חברות נוספות המקדישות קטגוריה נפרדת ליישומי לא מקוונים בחנויות היישומים, ואולי בעתיד נראה גם קטגוריות דומות בחנות ה-App Store ובחנות היישומים של Windows Phone. לכניסה לקטגוריה, הקליקו כאן.