דיווחים שונים שהחלו להופיע בימים האחרונים ברשת טוענים כי חברת גוגל (Google) מתכננת להשיק ברבעון השלישי של 2017, כלומר בעוד כשנה, מחשב נייד חדש בשם Pixel 3, כשהפרט המעניין ביותר עליו הוא מערכת ההפעלה שלו. מדובר לפי הדיווחים במערכת Andromeda OS, שאמורה להיות שילוב היברידי בין מערכת האנדרואיד אנדרואיד ל-Chrome OS.

המחשב החדש, שמכונה פנימית על ידי גוגל בכינוי Bison, יהיה המחשב הראשון שיריץ את מערכת Andromeda OS (אנדרומדה) עם ממשק שולחני ונייד, אשר למעשה ישלב את מערכת Chrome OS בתוך אנדרואיד ולא ליהפך. כך הדיווחים טוענים כי כצעד ראשון לכך, אפשר לראות כבר היום את היכולת של מערכת הכרום להריץ אפליקציות אנדרואיד. אפשר להעריך כי Andromeda OS תשמש כאקוסיסטם לשימוש בכל מכשיר, בדומה לפרויקט Continuum של מיקרוסופט המאפשר להפעיל את Windows 10 על מוצרים שונים.

Pixel 3 יהיה מחשב היברידי ויגיע עם מסך מגע של 12.3 אינץ', מעבד אינטל Core m3 או Core i5, זיכרון פנימי של 8 או 16 ג'יגה-בייט ונפח אחסון של 32 או 128 ג'יגה-בייט. בנוסף אמור המחשב יכיל שתי יציאות USB-C, שקע אוזניות 3.5 מ"מ, רמקולים סטריאופוניים, מיקרופונים מובנים וסוללה שמספיקה ל-10 שעות שימוש.

ה-Pixel 3 אף אמור להיות דק במיוחד – פחות מ-10 מילימטרים, ויעלה בסביבות ה-799 דולר כאשר עט סטיילוס מיוחד יעמכר בנפרד. מדובר ככל הנראה בתשובה חדשה של גוגל למוצרי ה-2 ב-1, שכן המכשיר החדש יזנח את המיתוג של Chromebook.

קרא עוד:  הטלפון/טאבלט המתקפל של מיקרוסופט, Surface Duo, נחשף בשימוש אמיתי

מערכת ההפעלה Andromeda עשויה בהחלט להיות הדור הבא של אנדרואיד, ייתכן שגוגל תרמוז עליה פרט או שניים במסגרת אירוע ההשקה שהיא מתכננת ל-4 באוקטובר, אותו בכיר בגוגל כינה כאירוע החשוב ביותר מאז השקת האנדרואיד.