בעוד כשבוע , גוגל (Google) צפויה להשיק את מכשירי הדגל החדשים שלה, Pixel 2 ו-Pixel 2 XL, אולם למרות כל מה שידענו עד כה, המפרט המלא היה חלקי בלבד וכעת הוא הודלף במלואו.

הפיקסל 2 XL, כך לפי המפרט, יכלול מסך קמור העוטף את המכשיר משני קצותיו – בדומה למכשירי הדגל של סמסונג (Samsung). בתוך המסגרת הדקיקה ישולבו אזורי מגע רגישים להפעלת תכונות שונות כמו לחיצה מהירה להפעלת Google Assistant, טכנולוגיה המגיעה הישר מהדגמים האחרונים של HTC.

המעבד יהיה Snapdragon 835, והמכשיר יכלול 64 או 128 ג׳יגה-בייט של שטח אחסון פנימי, רמקולים סטראופוניים, וחיבור USB C בלבד (ללא חיבור אוזניות). המצלמה צפויה לזכות לשדרוג משמעותי, אם כי בגוגל יוסיפו להשתמש בעדשה אחורית יחידה. המכשיר יכלול מעבד ייחודי המיועד לעיבוד תמונות ומציאות מדומה, בתכנון בלעדי של גוגל.

חידושים נוספים הצפויים בפיקסל 2 XL הם חיישן טביעות אצבע מהיר יותר, עמידות משופרת במים ואבק, וזכוכית מאובטחת מסוג Gorilla Glass 5. לצד חריץ לכרטיסי סים רגילים, יתמוך המכשיר גם בתקן E-Sim המאפשר מעבר קל בין רשתות ללא צורך בהחלפת כרטיס פיזי.

ישנה יכולת חדשה המכונה "Music Recognition", אשר בדומה לשאזם (Shazam), המסייעת של גוגל תוכל להאזין ולזהות את המוזיקה המתנגנת סבבינו ולהציג לנו פרטים אודות האמן והשיר. עד כה לא נאמר כי ל-Google Assistant אכן יש מערכת לזיהוי שירים לכן היכולת הזו תוצג כפי הנראה עם זוג המכשירים החדשים.

קרא עוד:  מסתמן: מכשירי הביניים הבאים של סמסונג ייראו כמו היקרים

הפיקסל 2, הקטן מבין שני הדגמים, ישמור על רוב מפרט החומרה של אחיו הגדול אך יכלול מסך רגיל ומעט פחות איכותי. גם הסוללה שלו תהיה קטנה יותר, עם 2700 מילי-אמפר/שעה לעומת 3520 מילי-אמפר/שעה בדגם הבכיר. לפי הדיווח, בגוגל יעניקו לרוכשי שני המכשירים בונוס ייחודי: אחסון מידע (לא רק תמונות) בענן בנפח בלתי מוגבל עד שנת 2023. שני המכשירים יהיו, כמובן, בין הראשונים בשוק עם מערכת ההפעלה החדשה Android Oreo.

מלבד כל אלה, דיווח אחר טוען כי גוגל עובדת על מכשיר אחר לגמרי המכונה Ultra Pixel עם מסך מקצה לקצה וללא כפתורים כלל. בהדלפה שהגיע ליוטיובר Mrwhosetheboss נאמר כי גוגל תסיר את הכפתורים לגמרי ותנצל את רוב החלק הקדמי למסך גדול, כאשר הניווט יתבצע במחוות בלבד – בדומה ל-iPhone X. כרגע התמונות אינן ברורות ולא ידוע עד כמה הפרטים נכונים.