אפליקציית התמונות של גוגל, Google Photos, מציעה אחסון בלתי מוגבל של תמונות בענן של החברה. עם זאת, אם בכל זאת חלק מהתמונות נשמרות במכשיר עצמו, ויש כבר צורך במקום שהן תופסות מנפח האחסון, גוגל יכולה כעת לייעץ מאלו תמונות כדאי להיפטר, לפחות באופן זמני.

כפתור חדש, שיעודכן באופן הדרגתי עבור כל המשתמשים, יוסיף למעשה לתמונה, תרתי משמע, את Google Assistant. העוזרת תשתמש באלגוריתמים המבוססים על לימוד מכונה כדי לזהות מה מופיע בתמונות השמורות בטלפון, תוך כדי ניסיון לקבוע עד כמה הם חשובות לחיי היום יום. לחיצה על תווית ה-Assistant תוביל לאוסף של תמונות כמו צילומי קבלות, צילומי מסך או אובייקטים שהעוזרת סבורה שאפשר להעביר לארכיון, והיא תציע לעשות זאת בלחיצת כפתור.

המילה האחרונה עדיין שמורה למשתמש. יש לו את היכולת לעבור על התמונות הללו ולהסיר מהרשימה תמונות שחשובות לו ובכל זאת הסתננו בטעות. כמו כן ראוי לציין כי תמונות שעוברות לארכיון של גוגל לא באמת נמחקות – הן עדיין יישארו באלבום הכללי ויופיעו בתוצאות החיפוש, הן רק נעלמות משדה הראייה המידי. מדובר באפשרות שמיועדת בעיקר עבור משתמשים עם אלבומי תמונות גדולים במיוחד, שאין להם יכולת מציאותית לעבור ידנית על כל התמונות ולהחליט מה ברצונם להעלים.

האפשרות החדשה תהיה זמינה בהדרגה למשתמשי iOS ואנדרואיד במהלך השבועות הקרובים.