השעונים החכמים מבוססי Wear OS (לשעבר Android Wear) צפויים לשדרוג משמעותי בעקבות עסקה שתיסגר בימים הקרובים בין גוגל (Google) לחברת התכשיטים והשעונים Fossil, כך נחשף אמש באתר Wareable.

לפי הדיווח, פוסיל פיתחה טכנולוגיה מסתורית בתחום השעונים החכמים, שהרשימה את גוגל והביאה אותה להציע 40 מיליון דולר תמורת הקניין הרוחני של הטכנולוגיה, בנוסף למספר עובדים מהצוות שפיתח אתה, שיעברו לעבוד עליה בחטיבת המחשוב הלביש של גוגל.

גרג מק'קלבי, סגן נשיא קבוצת פוסיל, ציין שהטכנולוגיה מבוססת על פיתוח של יצרנית השעונים החכמים Misfit, אותה רכשה פוסיל ב-2015 תמורת 260 מיליון דולר. הוא הגדיר את הטכנולוגיה: "חדשנות מוצרים חדשה שטרם הגיעה לשוק. היא מבוססת על משהוא שלא מזמננו, ואנו חושבים שזה מוצר בעל תכונות ויתרונות שאינם קיימים כיום בקטגוריה".

סטייסי בר, סגנית נשיא לניהול מוצר בחטיבת Wear OS, הוסיפה כי "ראינו טכנולוגיה שהם מפתחים שחשבנו שתוכל להתפשט בצורה רחבה יותר אם היא תהיה בידינו, ונוכל לא רק להמשיך להשתמש בה עם פוסיל אלא להביא אותה גם לשותפים אחרים בסביבה שלנו". במלים אחרות: גוגל רוצה להפוך את הטכנולוגיה המסתורית לסטנדרטית בשעוני Wear OS.

החברות לא גילו מתי מוצרים המבוססים על הטכנולוגיה צפויים להגיע לשוק, אך מק'קלבי ציין כי הטכנולוגיה תגיע קודם כל לשעוני פוסיל, ורק לאחר מכן למכשירים של יצרניות אחרות.

האם זה אומר שנראה בעתיד שעון תחת המותג Pixel?