עכשיו זה רשמי: לפני זמן קצר הכריזה גוגל (Google) על הדור הרביעי של מכשירי ה-Pixel (פיקסל) שלה. המכשירים החדשים יגיעו לשוק בארצות הברית ב-24 באוקטובר – בעוד 9 ימים – אם כי כבר ניתן להזמין אותם כבר עכשיו. בצבעים המכשירים יוצעו שחור, לבן וכתום ובמחירים של 800 דולר (כ-2,800 שקל) ל-Pixel 4 ו-900 דולר (כ-3,165 שקל) ל-Pixel 4 XL. המכשיר הכתום מוגדר כמהדורה מוגבלת.

כפי שכבר נודע מכל ההדלפות, המכשירים החדשים מכילים לראשונה בסדרה שתי מצלמות מאחור. החברה בחרה שילוב שונה מחברות אחרות, ובמקום עדשה רגילה ועדשה שמיועדת לצילומי רוחב היא שילבה עדשה רגילה לצד עדשת טלפוטו לצילומי תקריב.

בנוסף, כמו בכל מכשירי Pixel, מתגאה גוגל בשיבוץ של במערכות בינה מלאכותית מתקדמות שאמורות לשפר את איכות התמונות. כך, למשל, סיפרו נציגי החברה כי תנסה למנוע מצב בו לפני הצילום הוא נראה בצורה מסוימת ואחרי הלכידה מתברר שרמת החשיפה הייתה בפועל שונה. אלגוריתם בשם +LiveHDR ינחש מראש איך תיראה התמונה ברמת החשיפה המיטבית ויציג זאת על המסך בזמן אמת. כמו כן, המכשיר יידע לבצע איזון לבן לא רק במצב לילה או בצילומי פנים, אלא בכל מצבי הצילום.

שדרוג משמעותי נוסף למכשיר הוא חיישן הרדאר הזעיר Soli, שנחשף כבר לפני כחודשיים וחצי. החיישן יזהה תנועות סביב המכשיר ויגיב לתרחישים שונים. מעבר למחוות להשתקת המכשיר, עליהן כבר ידענו לפני האירוע, ציינה גוגל כי המכשיר ירגיש כאשר היד של המשתמש מתקרבת אליו ויתכונן להפעיל את מצלמת זיהוי הפנים והמסך. בזמן התראה ארוכה כמו שעון מעורר או שיחה נכנסת, קירוב של היד למכשיר יחליש את הצליל עוד לפני הכיבוי המוחלט שלו שקורה במענה למחוות דחייה של השיחה או מגנון הנדנוד של השעון.

קרא עוד:  סקירה: Galaxy Note 10 Lite - כמו האח הגדול עם כמה פשרות
Soli Pixel 4 Sensors

גוגל טוענת כי מסך המכשיר מאפשר גם איכות חסרת פשרות, עם צבעים מדויקים וקצב ריענון של 90 הרץ, וגם חוסך בסוללה.

המכשיר מריץ את Android 10 עם ממשק חדש לעוזרת הקולית שמופעלת בהפעלת לחץ על מסגרת המכשיר – מנגנון שדומה לזה שהציגה HTC במכשירי הדגל הקודמים שלה, לפני שרוב צוות הפיתוח שלה נרכש בידי גוגל. העוזרת מוצגת כפס צבעוני בתחתית המסך ומעליו תמלול צף של בקשות המשתמש. אפליקציית ההקלטה זכתה לשדרוג משמעותי והיא תומכת עתה בתמלול של הקלטות בזמן אמת, כך שאפשר לחפש מילים, משפטים או צלילים שמופיעים בהקלטות במקום לנחש אילו מההקלטות מכילה את התוכן שהמשתמש מחפש.

אוזניות Pixel Buds 2

לצד הטלפונים החדשים הוצג דור חדש לאוזניות ה-Pixel Buds, בעיצוב שונה שלטענת גוגל אמור להתאים בנוחות לרוב סוגי האוזניים. הן אוטמות את האוזן אך גם כוללות פתח המחדיר לאוזניות רעשי רקע כדי לאפשר מודעות לסביבה. שילוב של שני מיקרופונים בכל אוזניה, יחד עם מד תאוצה שמנטר רעידות בלסת, מבטיחים איכות שיחה מרבית וכל אחת מהאוזניות כוללת גם חיישנים המזהים לבישה, הסרה ונגיעות בצידה האחורי לצורך שליטה קלה. הן אף מסוגלות לזהות פקודת OK Google ללא צורך בלחיצה.

Image result for Pixel Buds

חיי הסוללה של האוזניות גדלו ל-5 שעות, ונרתיק הטעינה האלחוטי מאפשר עד 24 שעות. עוצמת השמע מכווננת אוטומטית לפי רמת רעשי הרקע, אם כי ניתן לכוון אותה גם ידנית על ידי מחוות החלקה על האוזניות. הן תושקנה רק בשנה הבאה, בצבעים לבן, אפור כהה, כתום וירקרק, ומחירן 180 דולר (כ-630 שקל).

קרא עוד:  קוואלקום תשיק מוקדם מהצפוי את Snapdragon 865 plus