קצת פחות משנה מאז שחרור ה-Nexus One, חודש וחצי מאז החשיפה הראשונה בנושא שהתחיל שורה ארוכה של שמועות… והנה יש לנו את ה-Nexus S ביד, מכשיר הטלפון השני של גוגל. אנחנו כאן ב-TGspot ובאתר iAndroid מביאים לכם סקירה ראשונית על המכשיר החדש של גוגל.

עיצוב וחומרה
שמו של המכשיר יכול לרמז לנו רבות. ואכן המכשיר השני של גוגל מבוסס על מכשיר ה-Galaxy S (סקירה), כך שהם דומים רבות גם בצד העיצוב וגם בצד החומרה. העיצוב מעט יותר יוקרתי מזה של הגלקסי עם פינות עגלגלות יותר וצבעו שחור.

המכשיר, שגם מביא איתו את אנדרואיד 2.3 לראשונה (שנרחיב בהמשך), מגיע עם מסך Super Amoled ברזולוציה של 800 על 480 פיקסלים בגודל 4 אינצ'. השילוב של המסך הגדול עם הטכנולוגיה המצוינת של המסך יוצרת חוויה לא רגילה בעת השימוש: הצבעים חיים אמיתיים, חדים, גם השימוש בחוץ באור השמש עושה רושם של סביר בהחלט.

מעבר למסך המצוין, המכשיר כולל בתוכו את כל הקישוריות המקובלות כיום בעולם: Bluetooth דור 2.1, גם Wi-Fi בתקן N וכמובן GPS. מעבר לקישוריות הנפוצות, גוגל דאגו להכניס פנימה גם את שבב קורא תגי ה-NFC – טכנולוגיה חדשה שמגיעה לראשונה במכשיר טלפון. הטכנולוגיה תאפשר לנו לשמש ככרטיס חכם לביצוע תשלומים שונים במקום כרטיס האשראי, על ידי מגע בלבד של המכשיר בהתקן החיוב. אמנם נכון שהשימוש כיום בעולם הוא לא גדול כלל, בטח לא בארץ, אבל בואו ניתן לזה זמן, סה"כ מדובר בטכנולוגיה חדשה שצריכה להתחיל מאיפשהו.

אם נתעמק עוד קצת בפנימיות המכשיר, נגלה מעבד Samsung cortex A8 הפועל במהירות של 1GHz. נכון שחלק מאיתנו ציפו למעבד כפול ליבה, גוגל מעדיפה כרגע להתיישר לקו הנוכחי של המעבדים ובואו לא נשכח שמדובר במעבד לא רע בכלל שזכה ללא מעט שבחים במכשירי הגלאקסי S של סמסונג. בנושא הזיכרון, נמצא כאן 512 מ"ב של זיכרון RAM, ו-16 ג"ב של זיכרון אחסון, כאשר 3 ג"ב ממנו (לערך) מופרש לזיכרון ה-ROM, והיתר נשאר לנו כשטחי אחסון. צריך לשים לב, שלעומת מה שנהוג כיום בשוק ומתקיים ברור מכשירי האנדרואיד, גוגל בחרה שלא להכניס למכשיר חריץ הרחבה לכרטיס זיכרון, דבר שהרים אצלנו גבה וודאי רבים לא יאהבו את המהלך הזה.

קרא עוד:  פרטים ראשונים על מכשירי Pixel של 2020: Pixel 4a בדרך

את כל החומרה מכסה כיסוי פלסטיק שחור עם קימור בחלקו האחורי התחתון המעניק לנו אחיזה נוחה מאוד. בצד שמאל נוכל למצוא את כפתורי הווליום, שבניגוד לנקסוס אחד, כאן הם מעט מובלטים ומורגשים כך שלא נצטרך לחפש אותם. כפתור ההדלקה/כיבוי עזב את חלקו העליון של המכשיר ועבר לצידו הימני, כך גם עם כניסת האוזניות שירדה לחלק התחתון צמוד לכניסת ה-USB, שאגב, הכבל שמסופק עם המכשיר שלנו הוא כבל אחד המשמש אותנו גם להטענה וגם לחיבור המחשב.

עוד שינוי לטובה מהנקסוס אחד הם כפתורי הלחיצה שלנו, כאשר הם יותר רכים ורגישים ואפשר ללחוץ במרכזם (ולא צריך קצת מעל…). שינוי אחד שכן קצת מבלבל, זה ההחלפה בין מקש החזרה, שנכנס לאמצע, ומקש הבית שעבר ימינה. זה ייקח כמה ימים לחובבי האנדרואיד להתרגל, לכן קחו נשימה לפני שאתם מעיפים את הטלפון על הקיר.

משקלו הכולל עומד על 129 גרם, 10 גרם יותר כבד מה-Galaxy S אך 10 גרם פחות מה-iPhone 4, כך שהוא מורגש יותר ביד מאשר ה-Galaxy ועדיין נחשב קל.

אנדרואיד 2.3
אחרי שדיברנו רבות על המכשיר, נתייחס קצת לאנדרואיד, שבא בפעם הראשונה מגיעה בגרסה החדשה Gingerbread 2.3. אין כאן שינויים משמעותיים בעיצוב המערכת שכן היא דומה מאוד לגרסאות קודמות. החידושים הבולטים בגרסה זאת הם כמובן השינויים הפרונטליים. הבר העליון השחור והכפתורים בתחתית הירוקים צועקים ראשונים, אחרי שימוש של כמה דקות תוכלו לשים לב גם לתפריטים השחורים. מרענן משהו.

אבל אלה הדברים הבולטים, אחרי שימוש יותר מעמיק ניתן לשים לב למנהל ההורדות החדש, שיעזור לנו לרכז את כל מה שאנחנו מורדים מהמיילים או מהדפדפן. לא נשכח גם את מנהל האפליקציות המוכר מגרסאות קודמות, ובגרסה זו מקבל קיצור דרך לתפריט של מסך הבית שיעזור לנו לראות את מצב זיכרון המכשיר. גוגל אף הוסיפו תרשים קטן בתחתית המסך שיראה לנו בציור כמה זיכרון נשאר לנו פנוי.

קרא עוד:  יש תאריך: ההשקה של Galaxy S20 בישראל תיערך ב-20 בפברואר

עוד דבר, שחשוב אף יותר, זה התאמת החייגן של גוגל לחיוג אינטרנטי דרך חשבון SIP (או VoIP). דרך הגדרות השיחה שבמכשיר, נוכל להתחבר לשירות ה-SIP שלנו ולבצע את השיחות דרכו, כך שבעצם תוכלו לבצע שיחות לחברים דרך תקשורת נתונים (3G/WiFi) זאת מבלי לעבוד דרך מפעילת הסלולר. כמו כן, נוכל להכניס לאנשי הקשר שלנו את כתובת ה-SIP שלהם לשיחה ישירה.

עוד חידושים שמוסיפה המערכת הם ניהול חשמל חכם יותר וכן אפשרויות פיתוח למשחקים, מה שיביא לנו בעתיד משחקי תלת מימד איכותיים.

תאימות לעברית
בדומה לכל מכשירי האנדרואיד בגרסה 2.2, ישנה תמיכה בעברית. ניתן לקרוא עברית (בהודעות, מיילים, דפדפן, בהכל) ולכתוב  בעזרת מקלדת תומכת שתורידו בחינם מהמרקט. בחלק מהמקומות הטקסט מיושר לשמאל ואף מוצג הפוך, אך זה לא מונע שימוש סביר, וקרוב לוודאי שנראה עדכון ברשת לגבי זה.

וידאו: מה חדש באנדרואיד 2.3

מצלמה
למכשיר מצלמת 5 מגה פיקסל עם פלאש LED וקדמית ברזולוציית VGA. מבדיקות שערכנו בצילומים האיכות הייתה טובה ומספקת. החדות גבוהה והצבעים חיים. גם בתאורה נמוכה המצלמה הצליחה להוציא תמונות טובות יותר מאשר מצלמות 5 מגה פיקסל אחרות.

בוידאו דווקא הייתה אכזבה, אבל לא מעניין האיכות אלא מהרזולוציה. בניגוד ל-Galaxy S שם הרזולוציה היא HD 720p, כאן אנחנו מקבלים רזולוציה של 720×480. מאכזב.

דוגמאות צילום

מחיר
נכון להיום, המכשיר נמכר בארה”ב דרך רשת חנויות Best Buy תמורת $529 וגם ברשת T-Mobile ב-$199 תחת חוזה והתחייבות לרשת. לארץ הוא לא מתוכנן להגיע באופן רשמית, ובקרוב נראה אותו בחנויות הפרטיות.

לסיכום
למרות הכחשות העבר, גוגל כן השיקה מכשיר ממותג “גוגל” אך הלכה כאן על קלף בטוח. ה-Galaxy S נחשב לאחד המכשירים המצליחים באנדרואיד (עם 10 מיליון יחידות שנמכרו) ותוסיפו לכך את העובדה שזו המכשיר של גוגל והראשון לקבל עדכונים עתידיים – ההצלחה מובטחת. החומרה, המסך, המערכת והעיצוב בהחלט מספקים, וביחס למחיר אנחנו מקבלים כאן עסקה מצוינת.

*סקירת שטח: זוהי בחינה ראשונית בלבד, ובשל הזמן הקצר שהיה לנו עם המכשיר לא יכולנו לבצע סקירה מלאה ולפרט בהתאם.