רויטרס מדווחים כי מכשיר הטאבלט של גוגל ו-Asus, ה-Nexus 7 כבר אזל מהמלאי אצל רוב הרשתות הגדולות בארה”ב – ביום הראשון למכירתו. באתר GameStop ו-WallMart מופיע כי המכשיר לא זמין במלאי לסירוגין, כמו גם רשתות האופיס הגדולות Office Depot ו-Staples, אם כי למרות הדיווחים, בעת כתיבת שורות אלה ב-Office Depot המוצר כן היה זמין כמו גם ב-GameStop. כל זה יש להזכיר רק במכירה המוקדמת, כאשר הוא יגיע לצרכנים בעוד כשלושה ימים מהיום.

כמובן, אף אחד לא יודע כמה בדיוק מכשירי נקסוס 7 הוקצו עבור כל חנות, ולכן לא ניתן לדעת כמה נמכרו. השמועות בעניין זה אומרות כי סבב הייצור הראשוני עומד על כה 600,000 יחידות בלבד, אשר בהחלט נחשב נמוך למוצר בעל תג מחיר נמוך שכזה.

טאבלט ה-199 דולר של גוגל (שנמכר באתרים ב-$250 לגרסת 16GB) מצליח לעורר את הרשת בשל מחירו הנמוך. הטאבלט בגודל 7 אינצ' ומיוצר על ידי Asus ומגיע עם גרסת ה-Jelly Bean וחומרה חזקה יחסית המבוססת על שבב המרובע ליבות Tegra 3 ומבטיח עבודה לעד 9 שעות עבודה. לטאבלט תצוגה מסוג IPS ברזולוציה של 1280×800 , מצלמה קדמית של 1.2 מגה פיקסל ומכיל את מגוון הקישוריות השונות כמו WiFi, Bluetooth ו-NFC כאשר משקלו הכולל עומד על 340 גרם בלבד. על פי הערכות, הרווחים על הטאבלט, אם בכלל, שוליים למדי עבור גוגל ו-Asus כאשר עלות ייצורו עומדת על כ-$184 וכי המטרה של גוגל להציג "הוכחת יכולת" וגם מחיר מוזל כנגד הטאבלט של Amazon וה-iPad.

קרא עוד:  חדש על השולחן: מסך OLED לגיימרים בגודל 55 אינץ'

וידאו: גוגל מציגה את Nexus 7

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.