אם חשבנו שהרשת תסתפק רק בעדות קטנה על טאבלט הנקסוס 10 בדמות מדריך למשתמש, טעינו. כשלושה ימים לפני ההכרזה של גוגל, מגיע הטאבלט המוגדל מסדרת הנקסוס ונחשף במלוא הדרו. האתר BrifMobile אשר חשף את התמונות הביא לנו למעשה את הפרטים המלאים על הטאבלט החדש.

באתר מאשרים כי טאבלט ה-Nexus 10 מיוצר על ידי סמסונג, והיא זו שגם אחראית לרוב הרכיבים בו, כך שאת המפרט אפשר כבר לנחש (אבל לא צריך). כפי שראינו לפני כן, עיצוב הטאבלט מעט עגלגל ואינו מחודד כפי ה-Nexus 7 ומזכיר יותר את הגלקסי טאב של סמסונג. כשמו כן הוא, הטאבלט מגיע עם מסך מגע 10.1 אינצ’ מסדרת SuperAMOLED, וגולת הכותרת היא הרזולוציה העומדת על 2560×1600, כ-298 פיקסלים לאינצ’ שמספק איכות יוצאת דופן וכמתחרה ישיר לטאבלט האייפד 3 האייפד 4 עם מסך הרטינה ואף איכותי יותר.

בפנים נמצא מעבד כפול ליבה תוצרת סמסונג מדגם Exynos 5250 הפועל בתדר 1.7GHz מבוסס ארכיטקטורת Cortex-A15 החדשה, מעט מהיר יותר לדברי האתר, מה-Snapdragon S4 ומעבד ה-A6 של אפל, זאת יחד עם זיכרון 2GB RAM ואחסון פנימי של 16GB, שוב ללא חריץ הרחבה. בגבו, פרט ללוגו Nexus הגדול, ישנה מצלמה 5 מגה פיקסל, וכן קישוריות NFC ו-Bluetooth 4.0 וזוג רמקולים סטריאופונים.

מערכת ההפעלה אכן מגיעה כאן עם אנדרואיד 4.2, אך לא קוראים לה Key Lime Pie כפי שסברנו אלא היא נשארת Jelly Bean. הממשק לא מציג שינוי מהותי, אך כן ישנו תפריט "הגדרות מהירות", כפתורי המגע עברו לאמצע, ישנה תוספת של ניהול חשבונות ועוד מספר שינויים.

קרא עוד:  גוגל השיקה כלי ליצירת משחקים גם למי שלא יודע תכנות

השאלה הפתוחה אחרי כל זה היא המחיר. בעוד שטאבלטים דומים נמכרים סביב $450 ומעלה, יש לצפות כי גוגל תציג מחיר אטרקטיבי בדומה לנקסוס 7 הנמכר ב-$199. אז טוב שנשאר רק כמה ימים בלבד עד ההכרזה, בינתיים התרשמו מהתמונות שבהמשך. (תודה נאור)