גוגל (Google) מצמצמת את הפערים בין שתי אפליקציות הניווט המובילות שלה, Google Maps, המבוססת על שירות המיפוי הוותיק והמצליח של החברה, ו-Waze, האפליקציה הישראלית אותה רכשה. לפי דיווחי המשתמשים, האפליקציה החלה להציג בגרסתה האחרונה אזהרות על נסיעה במהירות מופזרת במיקומים רבים ברחבי ארה״ב, בעוד שבעבר אזהרות אלו הוצגו באופן ניסיוני למשתמשים בברזיל ובסן-פרנסיסקו בלבד.

בנוסף, נראה כי לפחות חלק מהמשתמשים החלו לראות באפליקציית המפות של גוגל אזהרות ומיקומים מדויקים של מלכודות מהירות משטרתיות. בשני המקרים, מדובר בתכונות שאותן מציעה אפליקציית Waze מזה זמן מה לרוב משתמשיה, אולם כעת כאמור נראה שגוגל מיישרת קו בין שתי האפליקציות – ואף סביר להניח כי מאגר מידע משותף משתמש את שתיהן לצורך קביעת מיקומי מלכודות מהירות בזמן-אמת, והמהירות המותרת בכל כביש.

למרות צמצום הפערים, הרי ששתי האפליקציות עדיין שונות זו מזו באופן מהותי. Waze היא אפליקציה חברתית באופיה, עם דגש על דיווחים, תקשורת ועדכונים בין הנהגים. בעוד שחלק מהתכונות הללו קיימות גם ב-Google Maps, שם הן מוצגות באופן הרבה פחות בולט, בעוד שב-Waze הדיווחים הקהילתיים הם אחת התכונות החשובות באפליקציה, המעודדת את כל משתמשיה לדווח על פקקים, תאונות או ניידות משטרה בהן הם נתקלים בדרכם.