גוגל (Google) הכריזה כי החלה לשלב באפליקציית המפות והניווט שלה, Google Maps, מידע וכלי ניווט שנבנו במיוחד עבור רוכבי אופניים בישראל. השירות זמין בכל הארץ, וגוגל שיתפה פעולה עם עיריות תל-אביב, ראשון לציון וירושלים על מנת לשפר את איכות הניווט ולהציג נתונים עדכניים ככל האפשר על שבילי האופניים בשטח הערים.

בכדי להשתמש בתכונת הניווט החדשה, יש להזין באפליקציה כתובת יעד, ואז לבחור באפשרות 'רכיבה' מסומנת בצלמית רוכב האופניים כאמצעי התחבורה. האפליקציה תציג את מסלול הרכיבה הקצר ביותר, בהתבסס על שבילי אופניים קיימים, מזעור מספר העליות והימנעות ככל הניתן מכבישים מסוכנים. כמובן שניתן בכל רגע להשוות את זמן הנסיעה ושעת ההגעה המוערכת באמצעות כלי רכב פרטיים או תחבורה ציבורית, שירותים שהיו זמינים גם קודם לכן באפליקציה.

לכבוד השקת השירות החדש, אספה גוגל מספר נתונים על רכיבת באופניים כאמצעי תחבורה חלופי בישראל. לפי גוגל, בגוש דן זמינים כבר היום לרוכבים כ-170 קילומטרים של שבילי אופניים, ובירושליים נסללו 123 קילומטרים. כ-60% מתושבי ישראל גרים במרחק רכיבה על אופניים ממקום עבודתם  – עד 15 ק״מ. לפי נתוני עיריית תל-אביב, כ-16% מתושבי העיר מגיעים לעבודתם באופניים, עלייה של 11% בשנתיים. לפי נתוני עיריית ירושלים, 40% מבתי האב בעיר מחזיקים בלפחות זוג אחד של אופניים.

התמונה מאתר שיתוף התמונות Pixabay