גוגל (Google) הכריזה על מספר שיפורים לשירות הסייען הדיגיטלי שלה, Google Assistant. הראשון מבניהם הוא הרחבה משמעותית של כמות השפות בהן יהיה מסוגל השירות לנהל שיחה. עד סוף שנת 2018 יתמוך השירות ביותר מ-30 שפות, האמורות לכסות 95 אחוזים מכלל המשתמשים בעולם. שבע שפות חדשות נוספו לשירות באופן מידי, ביניהן הודית, תאילנדית, הולנדית ושוודית. אלו זמינות כבר עתה בשימוש דרך האפליקציה הרשמית, או רמקולים חכמים מסדרת Google Home.

יתר השיפורים קשורים באופן שבו מפתחי אפליקציות יוכלו להפוך את Google Assistant לממשק חכם, מהיר ונוח יותר בעבור לקוחותיהם. תכונה חדשה בשם Android Link תאפשר למפתחים ליצור פקודות קוליות ספציפיות המתייחסות למידע או פעולות בתוך האפליקציה עצמה (לדוגמא – לא רק ״הפעל את אפליקציית גט טקסי״, אלא ״הזמן לי מונית דרך גט טקסי למיקומי הנוכחי״). בנוסף, אפליקציות יוכלו ״לשאוב״ מידע מהסייען לגבי מיקום המשתמש, או כתובת הבית או העבודה שלו. זאת, במידה והוא מאשר את הפעולה כמובן.

בנוסף, תכונה אותה מכנה גוגל פשוט כפונקציית ״זיכרון״ (Memory) תאפשר לסייען הדיגיטלי לזכור פעולות והגדרות קודמות. לדוגמא, אם המשתמש אישר לאפליקציה מסוימת למשוך את כתובת מגוריו, לא יהיה צורך באישור נוסף בפעם הבאה. התכונות הללו יהיו זמינות למפתחים בטווח השבועות הקרובים.