גרסה 10 של מערכת ההפעלה Android (אנדרואיד) מכילה מספר כלים שמטרתם לסייע למשתמשים להפחית את זמן השימוש במכשירים, אבל מבחינת גוגל (Google) לפחות זה לא ממש מספיק. החברה הכריזה על ניסוי חדש שמטרתו לגרום למשתמשים להוריד אוסף של אפליקציות 'רווחה דיגיטלית' שתעודדנה את הפחתת השימוש במכשירים.

כדי לשמש דוגמה, הציגה גוגל 5 אפליקציות משלה לעידוד אי-שימוש בטלפון: Unlock Clock – רקע חכם למסך הבית שמציג את מספר פתיחות הנעילה היומי ומתעדכן באנימציה בכל פתיחה; Desert Island – משגר בהשראת Light Phone II המאפשר הצגה של עד 7 אפליקציות בלבד, ואחרי כל 24 שעות שימוש מוצג דו"ח אודות מספר ההפעלות של כל אחת מ-7 האפליקציות, כמו גם כמה פעמים הופעלו אפליקציות שאינן בשביעייה.

Screen Shot 2019 10 23 at 6.08.37 PM

עוד אפליקציות נוספות הן Morph – משגר המבוסס על התאמה לנסיבות שונות. אפשר ליצור בו כמה מסכי בית מינימליסטיים, שבכל אחד מהם אפליקציות בודדות להפעלה לפי זמן או מיקום; Post Box – אפליקציה שמרכזת התראות ומעבירה אותן בתדירות קבועה, בין פעם אחת ל-4 פעמים ביום. הן מרוכזות באופן גרפי, כשכל אפליקציה מוצגת בצבע ובגודל שונה בהתאם לכמות ההתראות; We Flip – אפליקציה שמאפשרת לכמה משתמשים יחד להעביר את הטלפונים שלהם יחד למצב 'נא לא להפריע'. ברגע שכל החברים שקבעו להיפגש מצטרפים באמצעות תקשורת אלחוטית, מוצג מתג גדול לכיבוי ההתראות במכשירים. ברגע שאחד החברים פותח את המכשיר – נפסק מצב 'נא לא להפריע' לכל חברי הקבוצה והם מקבלים דו"ח על כמות הזמן שהחזיקו בלי טלפונים.

קרא עוד:  תתחילו לבשל: "מטבח האימוג'י" של גוגל מאפשר לערבב בין סמלים שונים לתוצאות מפתיעות
Screen Shot 2019 10 23 at 6.29.32 PM

בנוסף לאפליקציות של גוגל עצמה, שכולן בקוד פתוח, מעודדת החברה מפתחים חיצוניים להצטרף לניסוי ולתרום אפליקציות נוספות. הראשונה שנכנסה למאגר היא Paper Phone של הסטודיו הבריטי Special Projects, שמאפשרת להדפיס בתחילת היום דף A4 עם המידע מהאפליקציות הרלוונטיות – למשל מפת הגעה לעבודה או לאן שצריך להגיע באותו יום, רשימת משימות עם מקום לסמן V לצד כל אחת, מספרי הטלפון של אנשי הקשר הרלוונטיים לפגישות של אותו יום, לו"ז הפגישות וכדומה. הדף מודפס בפורמט שמיועד לקיפול לרבעים, כך שכל צד יתפקד כאפליקציה אחת (מלבד כאלה שחייבים להיפרס על שטח גדול יותר, כמו מפות).