לוגו גוגל

גוגל (Google) מציגה יכולת חדשה המאפשרת למשתמש להתקין אפליקציות ישירות דרך שורת החיפוש, זאת מבלי צורך לפתוח את חנות ה-Play Store בטלפון. כך, בעת חיפוש אחר יישום מסוים, חלונית קטנה תאפשר את התקנת האפליקציה באופן מיידי על ידי הקשה על כפתור ההתקנה  ויוצג מידע בסיסי הרלוונטי לאותו היישום, כמו: צלמית (אייקון), תיאור מקוצר ודירוג אשר נקבע על ידי משתמשי האפליקציה.

Google now search app install tgspotלאחר לחיצה על כפתור ההתקנה, יוצג חלון ההרשאות הנדרשות להתקנת היישום – בדיוק כמו בחנות האפליקציות ולפי הדיווח של Android Police, האפשרות נראתה לראשונה לפני כחודש, אך רק לאחרונה החלה להופיע בקרב מכשירי הציבור הרחב. בנוסף לכך, נאמר כי נכון לעכשיו האפשרות באה לידי ביטוי אך ורק באפליקציית החיפוש הייחודית של Google, ועדיין לא בוצעה התאמה לדפדפנים אחרים (לדוגמה, הדפדפן Chrome מבית החברה מציע מאפיינים דומים לאלו הנראים באפליקציה).

סביר להניח כי העדכון יתאפשר רק במכשירים מסוג אנדרואיד וטרם ידוע האם גוגל מתכננת להביא את האפשרות למערכת הפעלה אחרות, אולם הסיכוי לך נמוך. כמו כן, ניתן לשער שהחברה תיקח את היכולת צעד אחד קדימה ותוסיף אפשרות התקנת אפליקציות גם למנוע החיפוש השולחני במידה והמשתמש מחובר לחשבון גוגל, כך שניתן יהיה לבחור גם מהו המכשיר הנבחר להתקנה. במידה והאפשרות עדיין לא הגיעה למכשירכם, סביר להניח כי היא תופיע בעתיד הקרוב לאחר עדכון אפליקציית החיפוש.