גוגל (Google) הכריזה על השקעה בסך 22 מיליוני דולרים במערכת ההפעלה KaiOS, המבוססת על Firefox OS הוותיקה ומיועדת למכשירי טלפון פשוטים ולא חכמים. מכשירים אלו נמכרים בעיקר במדינות מתפתחות, אם כי גם מכשירי נוקיה (Nokia) הנוסטלגיים כדוגמת ״מכשיר הבננה״ (נוקיה 8110) מבוססים על מערכת הפעלה זו.

לצד ההשקעה הכספית, התחייבה גוגל להשיק בטווח הקרוב את מגוון האפליקציות המובילות שלה ל-KaiOS, בהן יוטיוב (YouTube), מפות (Google Maps), אפליקציית החיפוש (Google Search) והסייענית הדיגיטלית Google Assistant. KaiOS תומכת באפליקציות המבוססות על טכנולוגיות המשמשות בדרך כלל לבניית אתרים, כגון HTML5, ג׳אווה סקריפט ו-CSS, כך שמבחינת גוגל מדובר בהמרה פשוטה יחסית.

עד היום עומד סך המכירות של מכשירי KaiOS על 40 מיליון יחידות ברחבי העולם. דרישות המערכת נמוכות יותר אף מאלו של Android Go, המהדורה המיוחדת של אנדרואיד שפותחה במיוחד עבור מכשירי טלפון חכם מוזלים. בעוד שנפח קבצי מערכת ההפעלה של Go עומד על שלושה גיגה-בייט, מכשירי KaiOS כדוגמת הנוקיה 8110 מצוידים בסך הכל ב-512 מגה-בייט של זיכרון עבודה ו-4 גיגה-בייט לאחסון קבצים, מפרט שנכון להיום איננו מאפשר התקנת אף גרסה של אנדרואיד, אך KaiOS מנצלת אותו היטב ופועלת באופן חלק יחסית במכשירים אלו.