מכשיר ה-Nexus 6P שהושק בסוף 2015 היה נחשב למכשיר המתקדם ביותר בזמנו לדגמי סדרת ה-Nexus. אולם בעיות שונות הובילו לתביעת ענק כנגד וואווי (Huawei) וגוגל (Google) ועתה הגיע ההסדר המאפשר לרוכשים לקבל פיצוי עד גובה של 400 דולרים.

התקלה העיקרית בגינה נתבעו היצרניות על Nexus 6P היא בשל אתחול אינסופי (bootloop). גם ניסיון לאתחול המכשיר, מחיקתו באופן מלא או לחילופין גם לצרוב גרסת מערכת ההפעלה מחדש לא פתרו את הבעיה. לאחר בדיקה בנושא התגלה כי מודבר בתקלת חומרה בה נתקלו מספר רב של רוכשים ולמרות כי גוגל הציעה לחלק מהרוכשים לשדרג בחינם ל-Pixel XL, רובם קיבלו מענה חלקי מאוד.

כחלק מהפשרה בתביעה הייצוגית הסכימו הנתבעות לשלם עד 9.75 מיליון דולרים לנפגעים. הרוכשים בארה"ב בין ה-29 בספטמבר 2015 ועד 3 במאי 2019, זכאים להגיש תביעה בגין אחת מהתקלות – אתחול אינסופי או זלילת הסוללה.

גם תושבים מחוץ לארה"ב זכאים להגיש את התביעה לפיצויים, ונדרשים להציג מסמכים המאשרים את קיום התקלה. עם זאת, מספיק להציג הוכחת רכישה של Nexus 6P כדי לזכות בחלק מכספי הפיצויים, הנעים בין כמה עשרות דולרים ל-400 דולרים לכל היותר.

עוד פרטים באתר שנפתח לטובת התביעה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.