'גלאס', המשקפיים החכמים של גוגל יצרו עניין רב אך טרם החלו להימכר ולהוכיח את עצמם בצורה מסחרית. אך נראה שהמתחרים – מיקרוסופט וענקית האינטרנט הסינית באידו (Baidu) לא מעוניינים לתת לגוגל להשיג את יתרון הראשוניות והם כבר עובדים על מוצר מתחרה משלהם למשקפיים החכמים.

'באידו' אף קיבלה את הכינוי "גוגל הסינית" וזאת משום שעסקי הליבה של החברה הוא תחום החיפוש, מהווה את מנוע החיפוש וחברת האינטרנט הגדולה בסין ונוטה לא פעם לחקות מוצרים של גוגל שכן גם היא השיקה מערכת הפעלה (מבוססת אנדרואיד) משלה עבור טלפונים חכמים. בתור בדיחת "אחד באפריל" נכתב כי החברה עובדת על משקפיים מתחרים משלה ל'גלאס' של גוגל והדבר היה נשאר כך עד שקייזר קו (Kaiser Kuo) דובר החברה של 'באדיו' כבר אישר כי החברה נמצאת בתהליכי פיתוח של משקפיים חכמים מתחרים, אשר קיבלו את הכינוי 'באדיו איי' (Baidu Eye).

קו מציין כי בדומה למשקפיים של גוגל המשקפיים שלהם יצויידו במסך LCD זעיר ויוכלו לבצע חיפוש קולי, חיפוש תמונות וזיהוי פנים – שכן לחברה יש אינטרס ברור לקדם חיפושים באמצעות מנוע החיפוש שלהם.  עוד הוא טורח לציין כי למרות שמשקפיים חכמים עם חיבור לאינטרנט כן נמצאים בשלבי פיתוח ובדיקות פנים חברתיות אין זו ערובה לכך שהחברה תשיק את המוצר באופן מסחרי.

בעוד ב'באידו' אישרו את הדבר השמועה בנוגע למשקפיים חכמים מבית מיקרוסופט נשארה מעט מעורפלת, שכן זו התחילה דרכה בגלל מזכר שכתב האנליסט בראיין וייט (Brian White) אשר עדכן את המשקעים שלו כי מיקרוסופט תשיק מוצר מתחרה ל'גלאס' של גוגל כבר ב-2014. "נראה כי גוגל עשתה פריצת דרך משמעותית בכל הנוגע ליישום תוכנה סביב המוצר החדש שלהם [הגוגל 'גלאס']… לכן אנו מאמינים שהיוזמה הזו תיתן זריקת מרץ משמעותית לתחום המחשוב הלביש" כותב וויט בנוגע לעידוד התחרות בתחום. האם נראה משקפיים חכמות מבית מיקרוסופט בכנס BUILD שיערך ביוני אשר ישתמש ב'בינג' כמנוע החיפוש ויתממשק עם חלונות 8? עוד כנראה שנאלץ להמתין בסבלנות. (מקור).

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.