במסגרת עדכון האבטחה האחרון של גוגל (Google) למכשירי אנדרואיד, מציינת החברה כי חסמה פרצה שנתגלתה לאחרונה וסווגה כקריטית. פרצה זה אפשרה להאקרים להשיג גישה למכשירי האנדרואיד דרך קובץ המתחזה לתמונה מסוג PNG, אך למעשה מכיל בתוכו קוד זדוני המאפשר לפורצים לעקוף את הרשאות הגישה למערכת ההפעלה.

גוגל אינה מספקת פרטים נוספים על הפרצה, מן הסתם בכדי שלא להקל על השימוש בה בתקיפת מכשירים שטרם עודכנו. כמו כן, כאמור עדכון האבטחה האחרון חוסם אותה לחלוטין, ובידי גוגל אין כל עדויות או הוכחות לכך שקבוצת האקרים כלשהי אכן ניצלה את נקודת התורפה החמורה במערכת האנדרואיד לפני שגוגל גילתה ותיקנה אותה.

אולם למרות שנראה כי במקרה זה הצליחה החברה לטפל בפרצה באופן אפקטיבי יחסית, עדיין עולה החשש כי אנו עדים לעליית מדרגה: לאחר שנים בהן האיום העיקרי על משתמשים נבע מהפעלת תוכנות זדוניות, בהן אפליקציות מזויפות שהועלו ל-PlayStore או קבצי התקנה עצמאיים (APK), כעת עולה האפשרות כי קיימות דרכים לפרוץ למכשיר אנדרואיד גם דרך קבצים שאינם מעוררים כל חשד, ובמקרים מסוימים עשויים אף להיפתח באופן אוטומטי (לדוגמא – על ידי אפליקציית הדואר האלקטרוני) ללא אישור המשתמש.