אחת התכונות החדשות שגוגל (Google) עומדת לשלב ב-Android Q, וקיבלה את הכינוי Fast Share, מוכרת היטב דווקא למשתמשי ה-iPhone לדורותיהם. מדובר ב-AirDrop, שירות שיתוף הקבצים הפרטי של אפל (Apple) שהושק ב-2011 ומאפשר למשתמשי טלפונים ומחשבים של החברה לשלוח קבצים בין מכשירים בקלות ובמהירות באמצעות קישוריות בלוטות' או WiFi.

באנדרואיד, עם זאת, לא הייתה עד כה אפשרות דומה. הדבר הכי קרוב לזה היה Android Beam שהתבסס על NFC ובלוטות'. שירות זה הבטיח מצד אחד פרטיות, כי אי אפשר היה לשתף קבצים בלי שהמכשירים יוצמדו באופן פיזי, אך מצד שני גם הגביל מאוד את המהירות.

אך כאמור זה עומד להשתנות ב-Android Q. מאז שחרור הגרסאות הראשוניות לגרסה הבאה של מערכת ההפעלה דיווחו מפתחים כי Android Beam הושמטה ממנה, ובסוף השבוע דווח כי יש כאמור תכונה חדשה בשם Fast Share.

תכונת השיתוף החדשה נוטשת את ההסתמכות על NFC כאמצעי הזיהוי בין המכשירים ובלוטות' כפרוטוקול העברת הקבצים. במקום זאת, בלוטות' משמשת כאמצעי הזיהוי, ואחריו מתבצעת ההעברה באמצעות WiFi. אם המכשירים אינם מחוברים לרשת משותפת, המכשיר ממנו משותפים הקבצים מפעיל את האפשרות 'נקודה חמה' ושולח למכשיר השני בבלוטות' את פרטי החיבור. כך מתאפשר חיבור מהיר בין המכשירים.

לפי צילומי מסך, התכונה תאפשר שליחת קבצים לטלפונים מסדרת Pixel, מחשבי Chromebook, שעוני Android Wear וגם מכשירי iPhone. הדבר רומז אולי לכך שהשירות הזה, בניגוד למתחרה, יהיה זמין לכל מכשיר בעל תמיכה בטכנולוגיות הקישוריות האלחוטית הסטנדרטיות.

קרא עוד:  מיקרוסופט: כך ייראה עולם המכשירים הדו-מסכיים

נציין כי כיום ניתן לשתף קבצים בין מכשירי אנדרואיד מאפליקציית Files by Google. בנוסף, שירותי רשת חיצוניים מבוססי דפדפן, כמו Snapdrop ו-ShareDrop, מאפשרים שיתוף בין כל שני מכשירים בעלי קישוריות WiFi.