ה-Android Q, הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה מבית גוגל (Google), תציע למשתמשים כברירת מחדל מחוות מגע (Gesture Controls) המחליפות את מערך הכפתורים המוכר. מדובר בשינוי דרמטי למדי, ועל כן בחברה הרגישו צורך להסביר אותו בפוסט שעלה לבלוג הרשמי למפתחי אפליקציות.

בגוגל לא מנסים להסתיר כי הרעיון הראשוני למחוות הגיע ממכשירים אחרים (ללא ציון שמו המפורש של ה-iPhone X), וגרם להם לבחון אותו בעצמם. המחקרים הובילו למסקנה כי החלפת הכפתורים במחוות מספקת חווית שימוש טובה לרוב המשתמשים: היא מאפשרת שליטה מהירה יותר, מצמצמת את כמות הפעמים שבהם פעולה מסוימת מופעלת בטעות, ומעניקה יותר שטח תצוגה לאפליקציות עצמן. לדבריה, רוב המשתמשים התרגלו לממשק החדש לאחר בין יום אחד לשלושה ימים, ולאחר מכן הם לא יהיו מעוניינים לשוב לממשק הכפתורים הוותיק, למרות שמערכת ההפעלה מאפשרת זאת.

mobile ui

המעבר לממשק המחוות יחייב לא מעט שינויים הנוגעים לאפליקציות עצמן. לא בכל אפליקציה תוכל מערכת ההפעלה לטפל באופן אוטומטי, וגוגל מצפה מהמפתחים לקחת בחשבון כי מחוות שהיו בעבר שמורות לאפליקציות (כגון גלילת המסך משמאל לצורך פתיחת תפריטים שונים), ישמשו כעת לצורך מעבר ״אחורה״ או לצורך חזרה למסך הבית, ועל כן יש למצוא להן תחליפים. ״אנו מתייחסים ברצינות רבה כלפי האחריות שלנו למפתחי אפליקציות אנדרואיד, ומעוניינים לעזור לכם בתהליך הזה״, הוא המסר המעודד מגוגל.

עוד בנושא: זה כל מה שחדש ב-Android Q

קרא עוד:  גוגל ליצרניות: אפשרו למשתמשים לעקוב ולהגביל את זמן השימוש בטלפון

via GIPHY