מיקרוסופט כך נראה, לא ממהרת להוציא אל מחוץ לשוק (שלא לומר אל מחוץ לחוק) את דפדפן האינטרנט Internet Explorer 8. הדפדפן נחשב למיושן ואינו תומך בתקנים חדשים, שכן הוא הושק לפני קצת יותר משלוש וחצי שנים, ועדיין הוא אחראי על כ-13 אחוז משוק הדפדפנים בעולם.

לגוגל, אשר משיקה גרסאות של דפדפן הכרום בקצב של אחת לחודש וחצי, לא מעוניינת לתמוך יותר בדפדפן המיושן של מיקרוסופט עבור יישומי הרשת שלה, והודיעה כי היא לא תמשיך בהתאמות הנדרשות למשתמשים בדפדפן החל מחודש נובמבר. “דפדפן ה-Internet Explorer 10 יושק בחודש הבא (עם מערכת Windows 8), וכתוצאה, אנו נפסיק לתמוך בדפדפן ה-Internet Explorer 8 בזמן קצר לאחר מכן, ב-15.11.2012”, אמרה גוגל בבלוג שלה. “לאחר תאריך זה, משתמשים אשר ינסו לגשת ליישומי גוגל בשימוש דפדפן האינטרנט אקספלורר 8 יקבלו הודעה הממליצה להם לשדרג את הדפדפן.”

בגוגל כמובן מעוניינים שהגולשים יעברו לדפדפן הכרום, ופרט לאקט השיווקי, נדרש מגוגל תמיכה בקוד ישן יותר הדורש תחזוקה ומשאבים. בחברה כבר ביצעו מהלך דומה עם דפדפן ה-IE6 בינואר 2010 ו-IE7 ביולי 2011, כך שאין זה מפתיע ובהחלט נדרש כדי לעמוד בטכנולוגיות המתחדשות.

מי שייפגע מהמהלך הם בעיקר משתמשי Windows XP, המוגבלים להתקנת דפדפן האינטרנט אקספלורר 8, ומיקרוסופט אינה מאפשרת להם לשדרג לגרסה 9 שכן היא מעוניינת שמחשבים אלה ישודרגו לחלונות 7 (ובקרוב 8(. ואולם, מערכת ה-Windows XP עדיין חולשת על 42.5 אחוז משוק המחשבים, קצת פחות ממערכת ה-Windows 7, מה שמשאיר למשתמשים במערכת אפשרות אחת –  להתקין דפדפן אחר.

קרא עוד:  התשובה של מיקרוסופט לאנימוג׳י היא Puppets

פעם אחר פעם, בגוגל הוציאו את הכביסה המלוכלכת של מיקרוסופט החוצה, ובהחלט הגיע הזמן שמיקרוסופט תעשה זאת פעם אחת בעצמה.