גוגל (Google) החליטה לשים סוף לתוכנית מכירת ה-Glass Explorer, המשקפיים החכמים שנמכרו בתג מחיר של 1500 דולרים. הסיבה: גוגל החליטה להעביר את הצוות שהיה אחראי בשנים האחרונות על פיתוח המשקפיים במעבדות Google X, לעבוד בכפוף לטוני פדל (Tony Fadell), מי שמאחורי פיתוח גלאי העשן החכמים של Nest.

מפסיקה פיתוח
על פי הנראה, גוגל החליטה כי המוצר הגיע למיצוי והצליחה לספק הוכחת יכולת חשובה לתחום, מה שאגב גרר גם לא מעט חברות לפתח משקפיים חכמים. המחיר, המופקע יש לציין, היה בהכרח יקר על מנת למכור כמות קטנה של משקפיים לנסיינים ששיתפו את דעתם על המוצר כחלק מקבוצה רחבה של משתמשים. לדברי החברה, המשקפיים נועדו לראות כיצד האנשים ישתמשו בטכנולוגיה החדשה, ולאחר שקיבלה את המשוב, לטוב ולרע, היא מעוניינת להתמקד בדברים נוספים. למרות זאת, גוגל תמשיך ולפתח את תוכנית ה-Glass at Work המאפשרת לחברות ומפתחים להמשיך ולפתח משקפיים ומוצרים מהסוג הזה אך תחדל מלספק עדכונים למשתמשים שכבר רכשו את המשקפיים עד היום.

החברה בכל זאת לא אמרה את המילה האחרונה בתחום, וכפי הנראה היא תציג בהמשך השנה מוצרים אחר אשר נועד לספק פתרון דומה לתחום כגרסה חדשה של הדור הנוכחי. ישנן הערכות כי המוצר הבא יהיה קטן אף יותר ולא ידרוש מסגרת משקפיים ויאפשר למשתמש לעבוד בחופשיות יותר. כך או כך, תחום המחשוב הלביש רק בהתחלה ואת המוצרים הנלווים וודאי נראה עוד בהמשך.