בבלוג הפיתוח של מערכת ה-Chrome OS הודיעו כי בקרוב המערכת תתמוך ב-Google Drive כחלק המוטמע במערכת, כך שמשתמשי ה-Chromebook יכולו להשתמש באחסון הענן ככונן וירטואלי לכל דבר.

עד כה, משתמשי המחשבים הניידים מבוססי Chrome OS היו נאלצים להסתפק בשירותי ענן שונים או בשירות הגוגל דוקס שסיפק נפח של 1GB בלבד. כדרישה בסיסית של המערכת לפעול רק על גבי הרשת, היה למעשה בלתי אפשרי לעבוד בצורה נוחה על המחשב וכל פעולה של המשתמש שדרשה לשמור קבצים הייתה צריכה להיעשות דרך שירותים ענן צד שלישי. כעת, יוכלו המשתמשים לשמור את הקבצים בשירות ה-Google Drive בצורה נוחה עד לנפח של 5GB, או 25GB ויותר במידה ושדרגו את השירות, דבר מתבקש בהחלט.

כזכור, מערכת ה-Chrome OS של גוגל מנטרל למעשה את השימוש המוכר של דיסק קשיח ועבודה מקומית כאשר העבודה מתבצעת רק על שירותי ענן ורשת האינטרנט, כשכל המידע האישי מאוחסן ברשת כולל המסמכים והמוזיקה שלכם כך שאין המשתמש תלוי במחשב עצמו ומכל מחשב המריץ את ה-Chrome OS יוכל המשתמש להתחבר לחשבון.  המערכת מבוססת על הפצת לינוקס ייעודית עם זמן עלייה של כ-15 שניות ונבנתה כולה סביב דפדפן ה-Chrome שלמעשה, זה הדבר הראשון וכמעט היחידי שנראה כאשר נפעיל את המערכת, זאת עם תוספות שונות כדוגמת ה-Chrome Web Store להתקנת תוספים שונים לדפדפן ולמערכת ובקרוב כאמור גם ה-Google Drive.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.