משתמשי Google Docs שרוצים להגיע אל המסמכים שלהם באמצעות מכשיר ה-iPad שלהם, יכולים לעשות את זה עכשיו באופן חופשי. גוגל (Google) מאפשרת כעת למשתמשי הטאבלט הפופולארי של אפל (Apple) להשתמש בכל מה שיש לתוכנות המשרדיות שלהם להציע, ומדובר בינתיים רק בתוכנת הכתיבה והגיליון האלקטרוני, בדיוק כמו משתמש שעושה זאת משולחן העבודה שלו, כולל שימוש בכל אפשרויות הסגנון, היישור והגופנים. כל מה שצריך לעשות הוא לכוון את הדפדפן אל הגרסה הרגילה של הכתבן או של הגיליון האלקטרוני.

ipadeditingהפתרון החדש הזה מגיע בערך שבועיים לאחר שגוגל אפשרה להתחיל להשתמש גם בעריכה בכתבן ובגיליון האלקטרוני שלה עבור חלק מהטלפונים החכמים הקיימים כיום בשוק (מכשירי אנדרואיד בגרסה 2.2 ומעלה ומכשירי iOS בגרסה 3.0 ומעלה, כולל ה-iPad), אך העריכה במצב זה מוגבלת לעריכת טקסט ותאים בלבד, בלי כל האפשרויות המלאות שמציעות התוכנות הללו. כעת, יכולים, כאמור, משתמשי iPad להשתמש ב-Google Docs באופן טבעי כמעט לחלוטין.

עם זאת בגוגל מזהירים שמכיוון שה-iPad בכל זאת אינו מספיק חזק, בהשוואה למחשב שולחני רגיל, ייתכן והמשתמשים ירגישו איטיות מסוימת בעבודה בכתבן ובגיליון האלקטרוני של גוגל. במקרה כזה, ממליצה החברה, כדאי עבור להשתמש ולו באופן שמני בפתרונות הניידים של Docs שמיועדים לטלפונים החכמים.

לפרטים נוספים קראו את ההכרזה בבלוג הרשמי של Google Docs.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.