בתחילת השנה הנוכחית הציגה גוגל (Google) תוסף חדש לדפדפן כרום (Chrome), הבודק אם סיסמה בה המשתמש בחר הודלפה במסגרת פריצה למאגר מידע כלשהו, ומכאן מסוכן להשתמש בה. נראה כי תכונה זו עומדת בקרוב לעבור שילוב בתוך הדפדפן עצמו: בודק הסיסמאות כבר מוטמע בתוך גרסת הניסוי האחרונה של הדפדפן, אם כי הוא לא מופעל כברירת מחדל ויש להפעילו דרך תפריט ההגדרות.

לאחר הפעלת התכונה, שימוש בסיסמה המופיעה במאגרי הפרטים האישיים שהודלפו לרשת תביא להצגת התראה והמלצה על שינוי הסיסמה. גוגל למעשה סורקת מספר מאגרים – הן שלה והן כאלו המתופעלים בידי חברות חיצוניות – בכדי לבדוק האם קיימת התאמה בין הסיסמא שאותה בחר המשתמש, ובין סיסמה שהודלפה בעבר. על מנת למנוע כל אפשרות שגוגל עצמה ד בכך שהיא שומרת את סיסמאות המשתמש ללא הסכמתו בזמן שהיא בודקת אותן, נעזרה גוגל במומחי סייבר מאוניברסיטת סטנפורד שאישרו כי סיסמאות המשתמש רק נבדקות ולא נשמרות באף מאגר נוסף.

בודק הסיסמאות קיים גם בגרסת הניסוי של כרום למכשירי אנדרואיד, ואין מניעה כי יופעל גם במכשירי iOS. עם זאת, יעברו כנראה עוד מספר חודשים בטרם תכונה זו תגיע מגרסת הניסוי המוקדמת, לגרסה הפומבית המופצת לכלל המשתמשים.