גוגל (Google) שחררה אמש גרסת כרום (Chrome) חדשה המאפשרת לקבל עדכונים מאתרי אינטרנט בהודעות פוש ישירות למחשב או למכשיר הנייד דרך הדפדפן.

ההעדכון 42 במספר שנוסף אמש לערוץ הבטא, כולל סביבת פיתוח (API) לבעלי אתרים שבאמצעותה הם יוכלו להציג הודעות קופצות (Pop-up) אצל המשתמשים בנוגע לעדכונים או הודעות שונות. המשתמשים מצידם ידרשו להרשם ידנית לעדכונים הללו ויוכלו להיכנס להגדרות הספציפיות לאותו אתר ולהחליט האם לאשר או לקבל את ההתראות, כך שהתוספת החדשה לא תהיה מטרידה עבור מי שאינו מעוניין.

על המפתחים יש לתמוך ב-Push API ולהטמיע זאת באתר וזאת תאופשר תחילה במחשבים מבוססי חלונות, לינוקס, Mac או Chrome OS ובהמשך גם בדפדפן למערכות ההפעלה הניידות. אפל כבר הטמיע יכולת קבלת הודעות פוש בדפדפן הספארי, אולם זו יכולה לפעול רק על מערכת ה-OS X.

אפשרות נוספת שהוצגה בגרסה 42 היא App Install Banner, שגם היא מיועדת עבור בעלי אתרים שיוכלו מעתה להציע לגולשים להוסיף את האתר למועדפים או למסך הבית. הרעיון מאחורי הוא שגוגל מעוניינת לעודד את המשתמשים להתרגל לאפשרות להוסיף קיצור לאתרים המועדפים עליהם למסך הבית בדיוק כפי שהם עושים עם אפליקציות.

כל החידושים הללו ועוד כבר זמינים להורדה בערוץ הבא, וזה אומר כי בקרוב אלו יגיעו גם לגרסה הרשמית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.