גרסה 77 של Chrome (כרום), הדפדפן מבית גוגל (Google) שוחררה השבוע למחשבים ולטלפונים עם תכונה חדשה מרכזית אחת: אפשרות לשלוח קישורים למכשירים שמחוברים לאותו חשבון משתמש בגוגל בהם מותקן הדפדפן.

התכונה נקראת 'שלח למכשירים שלך' (Send to your devices). כדי לשלוח אתר מהמחשב לטלפון יש לבצע לחיצה ימנית על הלשונית, ומהסעיף 'שלח קישור למכשירים שלך' לבחור ברשימת המכשירים המחוברים לחשבון את זה שאליו רוצים לשלוח את הקישור. לשליחה ממכשיר נייד יש ללחוץ על תפריט שלוש בנקודות), לבחור ב-'שיתוף' ואז ולבחור ב-'שלח למכשירים שלך' כדי לראות רשימה דומה.

Image result for CHROME SEND TO MOBILE

תכונת הסנכרון של Chrome מאפשרת להגיע מכל מכשיר לכל אתר שהמשתמש גלש אליו ממכשיר אחר, מלבד כאלו שהגלישה אליהם נעשתה במצב Incognito. עם זאת בגוגל מספרים שכך קל יותר לשלוח קישורים בודדים שפתיחתם דורשת לחיצה בודדת על ההתראה שתציג מערכת ההפעלה.

האפשרות הזו עדיין אינה פעילה בגרסת ה-Chrome של macOS וב-iOS יש לוודא ש-Chrome פתוח ברקע ורק אז אפשר לאשר קבלת קישור מרחוק.

כרום אינו הדפדפן הראשון להציע אפשרות כזו לשיתוף של קישורים בין מכשירים של אותו משתמש. לפני כשנה וחצי השיקה אופרה את Flow – אפשרות לחיבור הדפדפן במחשב ובטלפון ולשליחת קישורים והודעות בין המכשירים בלחיצה בודדת.

שינויים נוספים בגרסה 77 של כרום כוללים עיצוב מחדש של עמוד ההורדות כך שקל יותר לסנן אותן לפי סוג, ואנימציה חדשה סביב צלמית הלשונית של כל אתר במחשב בעת פתיחה שלו, כך שניתן ללחוץ על קישור, לעבור בינתיים ללשונית אחרת ולדעת מתי הסתיימה פתיחת הלשונית החדשה.