גוגל (Google) הודיעה היום כי הוסיפה יותר מ-50 משחקים, פעילויות וסיפורי אודיו לעוזרת הווירטואלית שלה, Google Assistant, אליה ניתן לגשת מטלפון או באמצעות רמקולים חכמים כדוגמת Google Home.

הפעילויות כוללות משחקים כמו 'הרפתקאות מיקי מאוס', כיסאות מוזיקליים, משחקי טריוויה, משחק בסגנון '1,2,3 דג מלוח' או משחקי זיהוי כמו 'זהה את הקול', 'זהה את הפרי' וכדומה. מדובר במשחקים שאמורים לגרום לילדים להפעיל את עצמם ולא רק לשבת מול ההתקן.

בנוסף ניתן לבקש מהסייעת להקריא סיפורים, לעזור בשיעורי בית ולהשמיע עובדות מעניינות על נושא מסוים. לכל אלה ניתן לגשת באמצעות פקודה קולית, OK Google, Let's Play לדוגמה, כאשר התוכנה מסוגלת להבחין בין קול של מבוגר לבין קול של ילד, וגם להבחין בין 6 משתמשים שונים, ולהגיב בהתאם.

ההבחנה הזו מאפשרת לסייעת האישית לחסום פעולות מסוימות מפני ילדים. ילדים, לדוגמה, לא יוכלו לבקש לנגן שירים מ-YouTube או משירות Google Play Music, לא יורשו לבצע רכישות קוליות וכן לא יוכלו להפעיל אפליקציות שאינן רשומות בדף האפליקציות המשפחתיות.

כדי שילדים יוכלו לגשת לשירות, יש צורך ביצירת חשבון Family Link המאפשר להורים לשלוט באופן בו הילדים משתמשים בשירותי גוגל אם הם מתחת לגיל 13.

השירות כבר זמין לכל מי שיש לו מכשיר שתומך ב-Google Assistant, באנגלית בלבד.