האבק עדיין לא הספיק להצטבר על המכשירים הראשונים עליהם הכריזה וואווי (Huawei) שאינם מגיעים עם השירותים של גוגל (Google). אבל לגוגל זה כנראה הספיק. החברה פנתה לפי הדיווחים לממשל האמריקאי בדרישה שיחריג אותה מהחרם ויאפשר לה לעבור מול היצרנית הסינית המובילה.

לא ברור האם הקשר בין שני האירועים ישיר, אבל בוודאי בגוגל לא אהבו את התצוגה בברצלונה של AppGallery אותו הציגה וואווי כמקור חדש וגדול בדומה ל-Google Play למציאת אפליקציות, משחקים וכדומה.

הדיווח הגיע מהאתר הגרמני Deutsche Press Agentu וממנו עולה כי סמיר סאמאת, נשיא חטיבת האנדרואיד ו-Google Play אישר כי החברה פנתה לממשל כדי לקבל רישוי לחזור ולעבור עם וואווי.

גוגל עומדת להיתלות באישור שנתן הממשל למיקרוסופט (Microsoft) לעבוד עם וואווי. האישור הזה אפשר ליצרנית להשיק את מחשביה החדשים MateBook 13 ו-Matebook X Pro המעודכן עם הגרסה הנוכחית של Windows 10.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.